Huszti bajnok, Megyeri kupagyőztes lett

2012.04.29.
Az elmúlt 24 óra legfontosabb futballeseményei. Április 29.

Eredmények

Az angol bajnokságban magához tért a Liverpool, amely 3-0-ra nyert a Norwich vendégeként. Luis Suárez triplázott, harmadik gólját közel 50 méterről szerezte. Az Everton 4-0-ra kiütötte a Fulhamet, Swansea-Wolves 4-4. Wigan-Newcastle 4-0 - ezzel a kiesés ellen harcoló Wigan néhány héten belül a legjobb négy között szereplő csapatok közül hármat (Newcastle, ManU, Arsenal) is megvert.

Hét év után ismét feljutott az angol élvonalba a Southampton, miután 4-0-ra verte a Coventryt. A Southamtpon a Readinget követte az első osztályba.

Az utolsó előtti Bundesliga-fordulóban eldőlt, hogy a közvetlen BL-indulást jelentő harmadik helyet a Schalke szerezte meg, miután 4-0-ra legyőzte a Herthát. A BL-selejtezőben a Mönchengladbach indulhat. A bajnok Dortmund 5-2-re nyert Kaiserslauternben, a Bayern 2-0-ra legyőzte a Stuttgartot. A Lautern mellett továbbra is a Hertha áll kieső helyen.

Az olasz bajnokságban fordulatos meccsen Roma-Napoli 2-2, a hazaiak a 88. percben egyenlítettek Simplicio révén. Ezzel a Napoli pontszámban beérte a BL-indulást jelentő harmadik helyen álló Laziót, de egy mérkőzéssel többet játszott nála.

La Liga. Real Sociedad-Racing Santander 3-0, ezzel a santanderiek kiestek az élvonalból. A Gijón 3-0-ra győzött az Espanyol vendégeként, de még mindig négy pont választja el az éppen bent maradó helyen álló Villarrealtól. Levante-Granada 3-1, a Levante így ideiglenesen feljött a BL-selejtezőt érő negyedik helyre.

Eldőlt az orosz bajnoki cím sorsa. A Zenit sorozatban másodszor, összeségében negyedszer szerezte meg az aranyérmet, miután szombaton 2-1-re nyert a Dinamo Moszkva ellen (a moszkvaiaknál Dzsudzsák bő egy órát kapott, a Zenitnél Huszti nem jutott szóhoz).

2008 óta először nyert trófeát a Lyon, miután a francia kupa fináléjában 1-0-ra legyőzte a harmadosztályú Quevillyt. Ez volt a Lyon ötödik kupasikere.

A bajnoki cím után a görög kupát is megnyerte az Olimpiakosz, amely hosszabbítás után 2-1-re megverte az Atromitoszt. Az Atromitosz tavaly is finalista volt, akkor az AEK-kel szemben maradt alul, a pireusziak 25. alkalommal szerezték meg a trófeát. Az Olimpiakosz kapuját ezúttal nem Megyeri Balázs védte.

NB I: DVTK-DVSC 0-2. Megszerezte első győzelmét a már kiesett ZTE, Pápán.

A nap sztorija
Manuel Neuer biztos volt benne, hogy Ronaldo a jobb alsó sarokba lövi a maga büntetőjét a tizenegyespárbaj során a Real-Bayern BL-elődöntő visszavágóján. A bajorok kapusa a mérkőzés előtt elemezte ki a portugál tizenegyeslövési szokásait a kapusedzője segítségével. Neuer nemcsak Ronaldo, hanem Kaká tizenegyesét is megfogta kedden, Ramos pedig a kapu fölé bombázott.

A nap nyilatkozata
"Luis Enriquének szüksége van még egy évre" - nyilatkozta Franco Baldini, a Roma igazgatója, miután a Roma-Napoli (2-2) meccs után a hazai szurkolók tüntettek a csapat és az edző ellen.

A nap száma
22 másodperccel a középkezdés után szerzett gólt Andrea Orlandi, a Swansea spanyol játékosa a Wolves ellen. Ez volt az eddigi leggyorsabb gól a Premier League idei szezonjában.

A nap évfordulója
Ma ünnepli 38. születésnapját Pascal Cygan, a Lille, az Arsenal és a Villarreal egykori francia védője. Cygan az Arsenallal öt trófeát nyert 2002 és 2006 között.

(ktn)

Állandó források: FIFA, UEFA, BBC, Soccerway, Soccernet, Transfermarkt, Football Italia, Eurosport, NSO, MTI