Elhunyt a nigériaiak legendája, a Chelsea nyerte az FA-kupát

2012.05.06.
Futballhírek az elmúlt 24 órából. Május 6.

A nap hírei
Az Arsenal Norwich elleni bajnokiján ismét eltörte a lábát Bakari Sagna. A francia válogatott védőnek - ugyanúgy, mint októberben - a szárkapocscsontja törött el. Sagna éppen a szombati találkozón tért vissza az Ágyúsok csapatába a korábbi sérülést követően.

Lemondott posztjáról Jos Luhukay, az Augsburg trénere. A holland edző azután jelentette be távozási szándékát, hogy sikerült a csapattal kiharcolnia a bennmaradást a Bundesligában. Luhukay három éven át dolgozott az Augsburggal.

48 éves korában elhunyt a nigériai válogatott egykori kiváló csatára, Rashidi Yekini. A futballista halálának körülményeiről a család csak annyit árult el, hogy Yekini súlyos beteg volt. A támadó pályafutása során 58 alkalommal szerepelt a nemzeti csapatban, ezalatt 38 gólt lőtt, többek között ő szerezte a válogatott történetének első vb-gólját az 1994-es világtornán.

Eredmények
Angliában megszerezte története hetedik FA-kupa sikerét a Chelsea. A Kékek a rendkívül izgalmas fináléban a Liverpoolt gyűrték le 2-1-re Ramires és Drogba találataival. Az elefántcsontparti támadónak ez volt a negyedik olyan FA-kupa döntője, amelyen gólt lőtt.

A kupadöntő árnyékában egy bajnokit is rendeztek Angliában: Arsenal-Norwich 3-3. A találkozó utolsó 18 percében a csapatok három gólt szereztek.

A ciprusi bajnokságban az AEL Limasszol 1-0-ra győzött az Anorthoszisz Famaguszta ellen, és ezzel egy fordulóval a bajnokság vége előtt megszerezte az aranyérmet. A sárga-kékek 44 év után ünnepelhettek ismét bajnoki elsőséget.

Serie A. A Roma hazai pályán csak 2-2-re végzett a Cataniával, a fővárosiaknak így minimális esélyük maradt csak az európai szereplés kiharcolására. A rómaiak mindkét gólját Totti lőtte, a klubikon emellett elhibázott egy büntetőt. Az est másik meccsén a Fiorentina idegenben 1-0-ra verte a Leccét, ami azt jelenti, hogy Serse Cosmi együttese ma kieshet az élvonalból amennyiben a Genoa pontot szerez az Udinese ellen.

Németországban a bajnokság utolsó fordulóját rendezték meg. A zárónapon a már bajnok Dortmund 4-0-ra kiütötte a Freiburgot, és nyert a forduló előtt már biztos BL-résztvevőnek számító Bayern München-Schalke duó is. A bajorok a Köln, a gelsenkircheniek a Werder otthonából hozták el a három pontot (1-4, 2-3). Vereségével a Köln kiesett a Bundesligából. Egyelőre megőrizte élvonalbeli tagságát a Hertha, amely otthon 3-1-es sikert ért el a Hoffenheim ellen, így a 16., osztályozós helyen zárta a szezont.

La Liga. Csaknem megégette magát bajnok a Real Madrid a Granada otthonában. A Blancók a kiscsapat ellen az 5-től egészen a 81. percig vesztésre álltak, de egy büntetővel és egy 93. percben szerzett öngóllal végül begyűjtötték a három pontot. A Barcelona simább estén van túl, a katalánok Messi négy góljával 4-0-ra lesöpörték a városi rivális Espanyolt. Azt, hogy a Racing mellett ki lesz a liga másik két kiesője, továbbra sem lehet tudni, a Granada mellett ugyanis a Villarreal is vereséget szenvedett, a Zaragoza-Sporting Gijón páros azonban nyert a fordulóban. Előbbi a Racingot, utóbbi a Betist gyűrte le 2-1-re. A Villarrealt az a Valencia verte 1-0-ra, amely győzelmével megszerezte a bronzérmet, és az automatikus BL-indulást.

Az NB1 27. fordulójának eredményei: Kecskemét-Videoton 0-2, Haladás-Paks 5-0, Vasas-Siófok 1-0, Zalaegerszeg-Újpest 1-1, Ferencváros-Pápa 0-2.

A nap sztorija
A Sunday Times idén is közreadta a legjobban kereső, illetve a leggazdagabb Nagy-Britanniában dolgozó edzők listáját. A rangsort Sir Alex Ferguson vezeti, a Manchester United trénerének vagyonát 32 millió fontra becsüli a lap. A második helyet az Ipswich Town edzője, Roy Keane foglalja el (29 millió font), a dobogó harmadik fokán pedig Arséne Wenger áll (26 millió font).

A nap pletykája
A Daily Mail úgy tudja, a Chelsea vezetői pénteken egy katari illetőségű céggel tárgyaltak egy esetleges szponzori szerződésről. A lap szerint az sem elképzelhetetlen, hogy a katariak részesedést vásárolnak a Roman Abramovics által birtokolt klubban.

A nap száma

50 - Lionel Messi idén már 50 bajnoki góllal örvendeztette meg a Barcelona szurkolóit.