A Videoton az európai kupákban

, focitipp.hu

Sorozatunk harmadik részében a Videoton nemzetközi kupameccseit gyűjtöttük össze. Kellemes böngészést!

Rövidítések:
BEK (Bajnokcsapatok Európa Kupája)
BL (Bajnokok Ligája)
KEK (Kupagyőztesek Európa Kupája)
UEFA (UEFA-kupa)
VVK (Vásárvárosok Kupája - az UEFA-kupa jogelődje)

(Megj.: Csak a három legrangosabb kupasorozatban - BEK/BL, KEK, VVK/UEFA-kupa - elért eredményeket listáztuk.)

1974/1975
UEFA-kupa
1. forduló

Napoli-Videoton 2-0
46. perc: 1-0 Massa
72. perc: 2-0 Pogliana
Videoton-Napoli 1-1
9. perc: 1-0 Wollek
18. perc: 1-1 Braglia

1976/1977
UEFA-kupa
1. forduló

Fenerbahce-Videoton  2-1
Isztambul, 50 ezer néző
28. perc: 1-0 Cemil
70. perc: 1-1 Nagy II.
87. perc: 2-1 Cemil
Videoton-Fenerbahce  4-0
Székesfehérvár, 25 ezer néző
50. perc: 1-0 Wollek
57. perc: 2-0 Kovács J.
66. perc: 3-0 Szalmásy
85. perc: 4-0 Szalmásy

2. forduló
Wacker Innsbruck-Videoton 1-1
Innsbruck, 8000 néző
53. perc: 1-0 Stering
62. perc: 1-1 Czeczeli (11-es)
Videoton-Wacker Innsbruck 1-0
Székesfehérvár, 22 000 néző
23. perc: 1-0 Nagy II.

3. forduló
1. FC Magdeburg-Videoton 5-0
Magdeburg, 25 ezer néző
7. perc: 1-0 Streich
23. perc: 2-0 Tyll
54. perc: 3-0 Mewes
60. perc: 4-0 Tyli
80. perc: 5-0 Pommerenke
Videoton-1. FC Magdeburg 1-0
Székesfehérvár, 8000 néző
21. perc: 1-0 Nagy II.

1981/1982
UEFA-kupa
1. forduló

Rapid Wien-Videoton 2-2
Bécs, 30 ezer néző
32. perc: 0-1 Szabó
81. perc: 1-1 Weber
88. perc: 1-2 Végh (11-es)
89. perc: 2-2 Panenka (11-es)
Videoton-Rapid Wien 0-2
Székesfehérvár, 10 ezer néző
21. perc: 0-1 Krankl
83. perc: 0-2 Krankl

1984/1985
UEFA-kupa
1. forduló

Videoton-Dukla Praha 1-0
37. perc: 1-0 Szabó
Dukla Praha-Videoton 0-0
Prága, 3000 néző

2. forduló
Paris Saint-Germain-Videoton 2-4
Párizs, 30 ezer néző
2. perc: 0-1 Szabó
27. perc: 0-2 Szabó
52. perc: 0-3 Csongrádi
71. perc: 0-4 Csongrádi
74. perc: 1-4 Rocheteau
84. perc: 2-4 Rocheteau
Videoton-Paris Saint-Germain 2-0*
36. perc: 1-0 Burcsa
38. perc: 2-0 Szabó
*A német Schmidhuber játékvezető köd miatt a 67. percben lefújta a mérkőzést, amit másnap újrajátszottak.
Videoton-Paris Saint-Germain 1-0
54. perc: 1-0 Májer

3. forduló
Videoton-Partizan Belgrád 5-0
Székesfehérvár, 20 ezer néző
11. perc: 1-0 Szabó
48. perc: 2-0 Szabó
49. perc: 3-0 Szabó (11-es)
73. perc: 4-0 Szabó
80. perc: 5-0 Májer
Partizan Belgrád-Videoton 2-0
Belgrád, 30 ezer néző
6. perc: 1-0 Zsivkovics
45. perc: 2-0 Varga

Negyeddöntő
Manchester United-Videoton 1-0
Manchester, 45 ezer néző
60. perc: 1-0 Stapleton
Videoton-Manchester United 1-0
9. perc: 1-0 Wittman
Hosszabbítás után. Büntetőkkel 5-4.
Tizenegyesek: Norman Whiteside 0-1, Szabó József 1-1, Jesper Olsen 1-2, Burcsa Győző 2-2, Frank Stapleton kihagyta, Végh Tibor 3-2, Gordon Strachan 3-3, Wittmann Géza 4-3, John Gidman 4-4, Gömöri Ottó kihagyta, Arthur Albiston kihagyta, Vadász Imre 5-4

Elődöntő
Videoton-Zseljezsnicsar Szarajevó 3-1
Székesfehérvár, 30 ezer néző
7. perc: 1-0 Burcsa
19. perc: 2-0 Disztl L.
20. perc: 2-1 Skoro
82. perc: 3-1 Vadász
Zseljezsnicsar Szarajevó-Videoton 2-1
Szarajevó, 25 ezer néző
7. perc: 1-0 Bahtic
72. perc: 2-0 Curic
87. perc: 2-1 Csuhay

UEFA-kupa, döntő:

Első mérkőzés, 1985. május 8.
Videoton-Real Madrid 0-3 (0-1)
Sóstói Stadion, 38.000 néző
Játékvezető- Michel Vautrot (francia)
Videoton: Disztl P. - Borsányi, Disztl L., Csuhay, Horváth, Palkovics, Végh, Wittman, Vadász, Novath (62. Gyenti), Burcsa. Edző- Kovács Ferenc
Real Madrid: Ángel - Chendo, Sanchís, Stielike, Camacho, San José, Michel, Gallego, Butragueno (80. Juanito), Santillana, (86. Salguero), Valdano. Edző- Luis Arbelo
Gólszerzők:
31. perc: 0-1 Michel
77. perc: 0-2 Santillana
89. perc: 0-3 Valdano

Visszavágó, 1985. május 22.
Real Madrid-Videoton 0-1 (0-0)
Santiago Bernabéu, 98 300 néző
Játékvezető: Alexis Ponnet (belga)
Real Madrid: Ángel - Chendo, Sanchís, Stielike, Camacho, San José, Míchel, Gallego, ButraguENo, Santillana, Valdano (57. Juanito)
Videoton:
Disztl P. - Csuhay, Disztl L., Végh, Horváth, Burcsa, Csongrádi, (57. Wittman), Vadász, Szabó, Májer, Novath (51. Palkovics)
Gólszerző:
86. perc: 0-1 Májer

1985/1986
UEFA-kupa
1. forduló

Videoton-Malmö FF 1-0
78. perc: 1-0 Végh
Malmö FF-Videoton 3-2
15. perc: 0-1 Csuhay
51. perc: 1-1 Emenovski
59. perc: 2-1 Ingemar Erlandsson
68. perc: 3-1 Bo Larsson
87. perc: 3-2 Szabó (11-es)

2. forduló
Videoton-Legia Warszawa 0-1
88. perc: 0-1 Araszkiewicz
Legia Warszawa-Videoton 1-1
35. perc: 0-1 Novath
75. perc: 1-1 Dziekanowski

1989/1990
UEFA-kupa
1. forduló

Hibernians (skót)-Videoton 1-0
25. perc: 1-0 Mitchell
Videoton-Hibernians 0-3
9. perc: 0-1 Houchen
60. perc: 0-2 Evans
80. perc: 0-3 Collins

2006/2007
UEFA-kupa
Első selejtezőkör

FC Fehérvár-Kajrat Almati 1-0
Székesfehérvár, 3000 néző
8. perc: 1-0 Dvéri
Kajrat Almati-Fehérvár 2-1
Alma Ata, 1000 néző
34. perc: 0-1 Sitku
75. perc: 1-1 Bulaszev
86. perc: 2-1 Szmakov (11-es)

2. selejtezőkör
FC Fehérvár-Grasshoppers 1-1
Székesfehérvár, 5000 néző
70. perc: 0-1 Pinto
93. perc: 1-1 Horváth G.
Grasshoppers-FC Fehérvár 2-0
Zürich, 3000 néző
5. perc: 1-0 Sutter
24. perc: 2-0 Santos