Kellemes hét a vége

Magyarország, Megye II. bajnokság

Göd SE-Biatorbágyi Viadukt 7:0

E heti alsó-osztálybeli túránk helyszíne Göd volt, ahol a hazaiak foggal-körömmel küzdenek a bennmaradásért. Lássuk, milyen sikerrel!

A focitipp folytatja országjáró körútját, melyben alacsonyabb osztályú bajnoki meccsekről tudósítjuk a fanatikus futballszurkolókat. Helyszínünk Göd, ahol a hazaiak foggal-körömmel küzdenek a bennmaradásért. Lássuk, milyen sikerrel!

Helyzet a megye II.-ben

A meccs előtt Szilágyi Sándorral, a gödiek szakosztály-igazgatójával beszélgettünk. Elmondta, hogy fő céljuk a bennmaradás, amelyhez még öt fordulón kell sikerrel túljutni. Sajnálattal közölte, hogy a városban nincs érdeklődés a helyi foci iránt (meccsenként 50-100 néző), pedig a pálya gyönyörű környezetben, egy kis erdő közepén várja a szurkolókat. (A délutáni időszakban a lelátó a fák árnyékába kerül, úgyhogy a nézők még a napszúrástól is védve vannak). Amikor a szponzorok felől érdeklődtünk, Szilágyi úr homloka ráncossá vált és elmondta, hogy az Önkormányzat, a Duna-csárdás, ill. néhány vállalkozó kedvű barátnak köszönhetően működik az egyesület. Kérdésünkre, miszerint mi lenne, ha kiesne a csapat: az �ebbe bele se merek gondolni� választ kaptuk.

A csapatokról

Göd városa a 11. helyen áll a bajnokságban, legutóbb 2:1-es vereséget szenvedtek - igazi kiesési rangadón - a szomszédos Dunakeszi Kinizsitől. Ezen a tavaszon nem sok babér termett a kék-fehéreknek, hiszen mindössze két győzelmet tudtak produkálni, úgyhogy a tökutolsó Biatorbágy ellen csakis a győzelem lehetett a cél! Ezzel mintegy be is mutattuk a vendégeket, akiknek tán csak a megalázó vereség elkerülése lehetett a céljuk. A Viadukt SC a 18. helyen kb. 12:113-as gólaránnyal helyezkedik el.

"Ki a jobb? Göd!"

Az 57 néző nyugodtan ült a lelátón itt-ott felharsanva a buzdítás (Ki a jobb? Göd, ill. Hajrá Göd!), de közben kellemesen diskuráltak szerelmi problémákról, jégkorongról, miegymásról. Az rögtön kiviláglott, hogy a gödiek biztosra mennek és mindenképpen győzni szeretnének. A 12. percben a hazaiak tízese (Buza Péter - Gudjohnsen "ikertestvére") megszerezte a vezetést, aztán nem volt megállás. A vendégek lestaktikája minősíthetetlen volt, hiába szidták szegény fiatal partjelzőt, aki minden esetben elengedte a támadást � teljesen jogosan. Ekkor az egyik biatorbágyi hátvéd felajánlotta neki, hogy �majd elmeséljük mi az a les!� Ezekből aztán a gödiek nem egyszer, hanem négyszer (!) vezették a kapusra a labdát tisztán � eredménytelenül. Mindennek ellenére 4:0-s félidei állásról számolhatunk be�

"100 métert nem futottak életükbe"

Érdekes színfoltja volt az első félidőnek a biatorbágyi ifik (Matuska Szilveszter SC) megjelenése a lelátón. Először ironikusan mosolyogtak teljesítményükön - az előmeccsen 1:6-ra égtek a gödi fiatalok ellen. Persze megjegyezték, hogy ők sokkal fiatalabbak, mint általában ellenfeleik, de hát "ilyen az élet". Csípős megjegyzésekkel "zrikálták" egymást, a felnőtt-csapatot, a benne játszó társukat, a popegyütteseket, egymás édesanyját és a helyi idősebb szurkolókat, akik "100 métert nem futottak életükbe"! Mindezt tetézte a vendégkapus felháborodása, aki az erőteljes gödi rohamokra figyelmeztette a védőit: "hol a baloldal" - faszomat má"!

"Nagyon leültünk ám, Jani!"
A második félidőt álmosan kezdték a hazaiak és a szurkolók lassan dörmögni kezdtek a bajszuk alatt, újabb gólokat követelve. Kicsit könnyelműen vették a támadásokat, minden szögből kapura lövéssel próbálkoztak. Közben a nézők megjegyezték Józsinak, hogy "lassan fordul, mint egy kamion". A Biatorbágy azonban egy cseppet sem tűnt veszélyesnek, úgyhogy a hibák megtorlatlanok maradtak. Aztán egy liverpooli "hat perc" következett, amikor tíz perc alatt újabb három góllal tették kellemesebbé a gödi polgárok délutánját. Ebből az egyik találat kivételesen szép volt - 27 méterről lőtték ki a bal felsőt. A vendégek egyetlen ziccere a 84. percben kimaradt. Néhány gödi szurkoló a meccs vége előtt 5 perccel a kijárat felé vette az irányt - nem hisszük, hogy a meccs utáni tömegjelenetek elkerülése miatt� Aztán a forróságban a játékvezető megunta a szaladgálást és a 88. percben lefújta a találkozót.

Értékel: Papp Sándor, a Göd edzője

A hazaiak edzője a meccs után a focitipp.hu-nak elmondta, hogy alig egy hónapja vette át a csapat irányítását. Érdekesség, hogy elődje, az ex-MTK-s Turtóczky Sándor volt. Megtudtuk, hogy sem ő, sem a játékosok nem kapnak semmiféle juttatást a mérkőzésekért - ebből a szempontból ismét csak elismerésre méltó az alacsonyabb osztályú labdarúgók teljesítménye. A nézőszámmal kapcsolatban megtudtuk, hogy valamiért Gödön nem érdeklődnek a foci iránt. A szakember megemlítette az 1984-es "aranycsapatot" - amelyben még Zámbó Sándor és Dunai Ede is szerepet kapott (NB III-as bajnoki cím), ill. 2000-ben megnyerték a megyei másodosztályt Papp Sándorral a keretben - akkor sem voltak sokkal többen a lelátókon. A kiesés elkerülése még korántsem biztos, ugyanis a 12-18. csapatok kiesnek (!), tehát a gödiek a 11. helyükkel még nem mehetnek biztosra. Beszélgetésünk közben megcsörrent az edző telefonja (Kovalik János, a Dunakeszi edzője volt a vonalban és örömmel közölte, hogy nyertek Pécelen 1:0-ra). Papp Sándor volt játékosa sikerének is örült, habár nagy harcban állnak a kiesés elkerüléséért.

Mi lesz veled gödi futball?

Gödön egy kellemes környezettel és segítőkész vezetőkkel ismerkedtünk meg. Habár anyagilag nem beszélhetünk a befektetett energia megtérüléséről, mégis ez a futball emberiessége miatt érdemel figyelmet. A játékosok tényleg szeretik a labdarúgást és legalább nincs a nézőben az a rossz érzés, hogy vajon a produkcióért mennyi pénzt tesznek zsebre. A focitipp.hu radikális álláspontja szerint az amatőrizmust a legfelső osztályban is be kéne vezetni, akkor legalább hasonló tiszta küzdelmeket láthatnának a nézők. A minőségről pedig annyit, hogy láttunk már ennél gyatrább színvonalú NB I-es meccset� A gödi csapatnak pedig szurkolunk, hogy bennmaradjon a megye II-ben és ígérjük, hogy beszámolunk arról, vajon elérték-e céljukat.

Göd-Biatorbágy 7:0 (4:0)
Gödi kiserdő, 63 néző
Göd: Gaál - Jakus, Petró, Tuza (Kuska), Kiss P. - Kata, Kekecs, Együd (Laczik), Csuka - Búza, Körmendi (Tábori)
gól: Búza 5, Csuka, Kekecs