, kl

Brazília is bemutatkozik a Copa Américán.

Kérjük, 1-2 percenként frissítsen!

Mondják el véleményüket a meccsről a facebookon!

Tizenkét éve Brazília 7-0-ra verte a Copa Américán Venezuelát. Az elmúlt 42 évben 19 meccsen Venezuela mindössze 6 gólt lőtt (miközben 79 gólt kapott) a barziloknak és csak egyetlen egyszer, egy barátságos mérkőzésen tudta megverni a Selecaót. Vajon Brazília már az első meccsén fiesztát rendez? A választ hamarosan megtudjuk, addig melegítsünk egy kis Ska Jazz-zel.

0. perc:
A női világbajnokságon Brazília 3-0-ra legyőzte Norvégiát és bejutott a legjobb  nyolc közé, Dani Alves pedig tarajos frizurát vágatott magának, és kiszőkítette a haját. Most már úgy néz ki, mint egy focista.
1. perc: Nem csak Alves, hanem az egész brazil válogatott fodrásznál járt a meccs előtt.
2. perc: Robinho máris kapura lőtt, 1:21-nél. Jól indul.
6. perc: Pato lábához ragadt a labda egy 50 méteres indítás után, de gólpasszát Neymar elpepecselte.
8. perc: Dani Alves ollózott volna a tizenhatos sarkán, de csak Neymart rúgta meg.
12. perc: Venezuela próbálkozik: Arango fejese mozgatta meg a labdaszedőket a brazil kapu mögött.
16. perc: Passzolgatnak a bordómezesek: a közönség egy része (az argentinok) olléznak, egy másik része (a brazilok) fújolnak.
20. perc: A kommentátor közli, hogy ma őrizetbe vették a Fenerbahce elnökét: "Úgy látszik, Görögország után Törökországban is elkezdődik a bundaügy felgöngyölítése". Szerencsére Magyarországon szó sem lehet ilyen ügyekről.
22. perc: Pato fejese ment kapura - Robinho lövése óta másodszor... Ráadásul szabálytalanság miatt nem is ért volna a gól.
25. perc: Minden brazil próbálkozásba beleér egy venezuelai védő lába. Brazília visszavett, kezdünk unatkozni.
27. perc: Na, elég volt kimondanunk és Pato máris telibetalálta a felsőkapufát. Aztán Ramires lőtte a szögletzászlóhoz a labdát.
30. perc: Venezuela megúszta az első félórát, ezért piros pont jár nekik.
33. perc: Neymar csinált egy leheletfinom cselt, de utána gyatrán passzolt.
35. perc: Unalom ellen statisztika: Venezuela a 2007-es, hazai rendezésű Copán első helyen végzett a csoportjában, megelőzve Perut, Uruguayt és Bolíviát, s végül a hatodik helyen végzett. A venezuelaiak azelőtt mindig az utolsó vagy utolsó előtti helyen zártak a Copán.
38. perc: A focimeccs olyan, mint a horgászat. Ülünk és unatkozunk. Jön egy mozdítás (Pato kapufája), akkor odahúzódunk a bot mellé, várjuk a kapást (a gólhelyzetet), aztán megint visszaülünk a kisszékre.
39. perc: Aztán újra felugrunk: Robinho az üres kapuba passzolhatott volna, de Vizcarrondo becsúszva a felsőtestével/vállával mentett. A brazilok büntetőt reklamáltak, talán jogosan.
44. perc: Dani Alvestől elpattant a labda. Utoljára talán a serdülő 3-ban fordult vele elő.
45. perc: Előbb Mikut sodorták el a brazil védők, aztán Neymar lövése mosolyogtatta meg a nézőket.

Ébresztő! A szünetre egy kis brazil thrash metalt ajánlunk.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.
50. perc: A brazil csatársor nem tud mit kezdeni a betömörülő védőkkel. Az ásításunk elmaradása azonban inkább a délutáni kávénak köszönhető.
55. perc: Dani Alves ugratta ki Patót, aki szemben állt a kapussal, de elügyetlenkedte a ziccert.
58. perc: Neymar és Ganso egyelőre semmit sem csinál, Robinhótól elpattan a labda, Venezuela pedig szögletig jutott, és Júlio Césarnak már a második beadást kellett lehúznia. Horribile dictu: Brazília szenved.
62. perc: Mit csinál Pato ma, ha helyzetbe kerül? A helyes válasz: elpuskázza.
65. perc: Robinho helyén Fred, a divatos hajú Robinhót füttykoncert kíséri az öltözőbe.
70. perc: Kiábrándító a brazilok teljesítménye. Argentínának legalább voltak helyzetei.
73. perc: Miku tette le Arangónak, aki tisztán lőhetett, de eltörte a labdát. Közben a brazil szurkolók feltehetik a kérdést: a Selecao nem veszi komolyan az ellenfelet (ezért húzogatnak), vagy egyszerűen ennyi van a brazil válogatottban?
77. perc: Nemsokára kezdődik a Paraguay-Ecuador meccs. Vajon izgalmasabb lesz, mint ez a gyötrődés?
81. perc: Vigyázni kell az extrém frizurákkal. A brazil játékosok egyre szánalmasabb képet festenek a pályán.
84. perc: A brazil válogatott lassú, és körülményes. Még sosem láttuk ennyire indiszponáltnak a brazil válogatottat.
89. perc: "már azért imádkozok hogy fújják le" - egy olvasónk üzenete.
91. perc: Ganso és Neymar 50 milliót ér? Olasz lírából, 1996-ban.
94 perc: Venezuela a Copa Américák történetében először pontot szerez Brazília ellen.

Gratulálunk Venezuelának, és elalvás előtt hallgassanak egy kis venezuelai indusztriál rockot egy 2007-es felvétellel a hajógyári szigetről.