Afrika Kupa, negyeddöntő

Kövesse velünk élőben az Afrika Kupa második negyeddöntőjét!

A nap másik mérkőzésén: Zambia-Szudán 3-0.

Tudta-e, hogy?

Elefántcsontpart eddig egyszer nyerte meg az Afrikai Nemzetek Kupáját. 1992-ben Ghána ellen 0:0-s mérkőzést követően, 11:10-re győzött büntetőkkel.

95. perc: Vége a mérkőzésnek. Elefántcsontpart különösebb megerőltetés nélkül, simán nyert Egyenlítői-Guinea ellen, így bejutott a legjobb négy közé. Köszönjük a figyelmet, jó éjszakát kívánunk!
92. perc: Rui próbálkozott 40 méterről egy bombával. Ez volt a legjobb lövése a hazai csapatnak. Az ellentámadásból Wilfried hat méterről lőtt mellé ajtó-ablak ziccerben.
91. perc: Még mindig tart az ápolás. 4 perc lesz a hosszabbítás. De ezen már nem múlik semmi.
89. perc: Most Barry "sérült meg", akár 10 percet is hosszabbíthatna a bíró.
88. perc: Kily csinált egy szép cselt az oldalvonalnál, a nézőtérről félbeszakadt üdvrivalgás hallatszott, ugyanis a következő pillanatban már elvesztette a labdát.
85. perc: A fehérek nyolc emberrel támadnak a szépítő gólért. Az elefántok lekontrázták őket, de Wilfried mellépasszolt a tizenhatosról.
82. perc: Yaya Touré 30 méterről csavart a pipába egy szabadrúgást. Csodaszép gól: 3-0.
79. perc: Az elefántok szövetségi kapitánya végig pókerarccal nézi a meccset.

Elefántcsontpart a világ legnagyobb kakaótermelő országa.

76. perc: Közben kiderült, hogy Drogba fejese 70km/h sebességgel vágódott a hálóba. Nem rossz.
75. perc: Sportszerű a mérkőzés: eddig nem volt sárga lap, ha valaki megsérül, azonnal kirúgják a labdát, majd visszaadják. Sokszor hiányoljuk a sportszerűséget, most megkaptuk.
72. perc: A kérdés már csak az maradt: vajon az elefántok a negyedik meccsükön sem kapnak gólt?
69. perc: Szabadrúgás jobbról az elefántoknak (mint az előbb a fehéreknek). A beadást Drogba a tizenegyespont magasságában gyönyörűen fejeli a léc alá: 2-0.
67. perc: Három perc pauza után gyatra hazai szabdrúgás, kezdődhet újra a birkózás.
65. perc: Áll a játék, sérülések miatt. Kár, pedig kezdett felpörögni a meccs.
62. perc: Gervinho tört be a tizenhatoson belülre, de ott hosszan szöktette magát. Passzolhatott is volna.
59. perc: Yaya Touré beadását fejelte Gervinho kapura, Danilo szögletre tornázta. A jelent szép volt, de a bíró - tévesen - lest ítélt.
57. perc: Gervinho cselezgetett a tizanhatos sarkánál, majd a védő a lábára pattintotta a labdát, kirúgás. Gervinho szögletet reklamált, de ő sem gondolta komolyan.
55. perc: Újabb öt perc, esemény nélkül. Ennél azért tényleg többet vártunk.

Egyenlítői-Guinea címerében egy mangrove fa látható, amelynek árnyékában írta alá Bonkoro király a spanyolokkal a függetlenségről szóló nyilatkozatot.

50. perc: A játék képe nem sokat változott az első öt percben az előző félidőhöz képest. Mondjuk ki: unatkozunk.
46. perc: A szünetben a stadionban a Rocky zenéje szólt.

45+1. perc: Az elefántok megérdemelten vezetnek, a fehérektől többre lesz szükség, ha gólt szeretnének lőni a második félidőben.
45. perc: Ismét Randy próbálkozott egy kapáslövéssel, de Barry hárított.
39. perc: Randy próbált egyenlíteni, de 20 méterről leadott lövése 25 méterre a kapu háta mögött ért talajt.
34. perc: Ami nem ment büntetőből, az megy akcióból. Drogba csapott le egy eladott labdára, csinált két cselt és a bal alsó sarokba bombázott! 1-0.
(29. perc): Kép még mindig nincs, de megbízható internetes források szerint Drogba kihagyott egy büntetőt.
27. perc: Elment a kép, a szurkolókat mutatja az Eurosport. Kedves arcok a nézőtéren és sehol egy vuvuzela! Éljen!

Egyenlítői-Guinea az egyetlen ország Afrikában, ahol spanyol a hivatalos nyelv.

23. perc: Hatalmas kavarodás a hazai kapu előtt, de sem Yaya Touré (védők blokkoltak), sem Gradel (égbe lőtte) nem találta el a kaput. Végre valami.
22. perc: Most azt kéne írnunk, hogy mezőnyjáték zajlik. Néha egy jó kiugratás, egy szép csel, de aztán jön a következő védő és tisztáz. Eddig ennyi. Nem sok.
17. perc: Eltelt az első negyedóra - komolyabb helyzet nélkül. A taktika egyértelmű: az elefántok támadgatnak, a fehérek kontrára játszanak.
13. perc: Nem sok minden történik a pályán. Addig nézzék meg a délutáni meccs góljait!

10. perc: Túl hosszú leírni a két ország nevét, úgyhogy mostantól Drogbáékat elefántoknak, a hazaiakat pedig szimplán fehéreknek fogjuk hívni. Közben Max Gradel (St.-Étienne) lőtt mellé pár centivel.

Tudta-e hogy?

A hazaiak válogatottjában csak a hátvéd, José Bokung született Egyenlítői-Guineában? A legtöbben (tízen) Spanyolországban látták meg a napvilágot.

2. perc: Miközben konstatálhattuk, hogy a FIFA-játékokban megismert "tower"-nézetből kell néznünk a meccset, Drogba lőtte a kapusba a labdát.
0. perc: Zambia naracssárga mezben játszva továbbjutott Szudán ellen. Elefántcsontpart is narancsszínű mezben lép pályára. Ha csak ezen múlna...