Németország-Olaszország 1-2

, kl

Hat év után ismét német-olasz elődöntő egy világversenyen. Sikerül-e a visszavágás a németeknek, akiket toronymagas esélyesként kiáltottak ki a meccs előtt?

Mi mással lehetne felvezetni ezt a találkozót, mint a 2006-os elődöntővel, amely elképesztő izgalmakat, és két olasz gólt hozott a hosszabbítás utolsó perceiben. Olasz kommentárral.

1. perc: Elkezdődött a meccs, mindkét csapat a hagyományos szerelésében játszik.
4. perc: Helyzetecske: Montolivo próbálta szöktetni Balotellit, de Neuer résen volt.
5. perc: Egy szöglet után Hummels lövése ment kapura, de Pirlo a gólvonalról mentett. Buffon csak nézett.
10. perc: Balotellit szerelte Hummels. Játszi könnyedséggel.
13. perc: Hatalmas német ziccerek: előbb Boateng beadása után Barzagli lőtt kis híján öngólt, mjad Kroos bombáját öklözte Buffon. Két percig nagyon beszorultak az olaszok.
17. perc: Kiszabadultak az olaszok, bár Montolivo lövése inkább csak Neuer önbizalmát növelte, olyan könnyű préda volt.
18. perc: Cassano is tesztelte a német kapust. Látványos vetődéssel hárított Neuer.
20. perc: Hoppá, a harmadik olasz helyzet bejött! Cassano fordult le két védőről, beadását Balotelli bólintotta a német kapuba: 0-1.
23. perc: Marchisio kapott a háta mögé egy passzt a tizenhatosnál, pedig ha lábra jön neki...
26. perc: A németek sokadszor próbálkoznak beadással, amit valaki továbbcsúsztat - a semmibe. Eddig nem működik.
27. perc: Özil unta meg a beíveléseket, de lövését Buffon vetődve védte.
29. perc: Minden német támadásban ott a gólveszély.
33. perc: Boateng beadását Podolski elől mentett önfeláldozóan Balzaretti. Balzaretti önkívületben játszik, de ez már látszott rajta a himnusz után.
34. perc: Cassano adott zseniális gólpasszt Montolivónak, aki azonnali lövéés helyett visszahúzós cselt csinált, és elvették tőle a labdát.
35. perc: Mire ezt leírtuk Khedira bombáját tolta szögletre Buffon. Fantasztikus a meccs.
36. perc: Montolivo  jóvátette előbbi hibáját, és szenzációsan indította Balotellit, aki tizenhat méterről szétbombázta Neuer kapuját. 0-2.
43. perc: Az olaszok eldugják a labdát, a németek várják a szünetet.
45. perc: Megzavarodtak a németek a második góltól. A támadásiakban azóta nincs meg az átütő erő.

Elszaladt az első félidő, amely nagyszerű futballt és kétgólos olasz előnyt hozott. De a német szurkoklók ne keseredjenek el, mert a Nationaelf még felállhat innen is, az olasz szimpatizánsok pedig ne igyanak előre a medve bőrére. A szünetben most nem zenélünk, de már tudjuk mivel búcsúzunk a meccs végén: a győztes csapat himnuszával.

46. perc: Megkezdődött a második félidő, amelyre Löw lecserélte a csatársorát.
48. perc: Reus csleezte be magát a tizenhatoson belülre, de ballábas lövése elég gyatra volt.
49. perc: Zavar az olaszoknál, de szerencséjükre Lahm nemcsak hátul indiszponált. Csúnyán fölé lőtt az apró német a tizenhatosról.
53. perc: Cassanót és Balotellit elég sokat szidtuk ezen az Eb-n, de ma minden dicséretet megérdemelnek.
55. perc: Tíz perce megy a második félidő, de már kiegyenlíthettek volna a németek.
60. perc: Pirlo nevét ma még nem írtuk le. Eddig sokat nem tett hozzá a meccshez. Ellenben Balotelli, aki egy cselsorozat után mellédurrantott.
62. perc: Reus szabadrúgását ütötte ki Buffon a léc alól. Eddig semmi nem jön össze a németeknek.
65. perc: "Flipper" a német a térfélen: ide-oda pattogott a labda a két csapat játékosai közt. Nem volt rossz.
66. perc: A németek egy percen belül háromszor adták el a labdát a félpályán.
67. perc: Olasz passzolgatás végén Marchisio lőhetett a tizenhatosról - centikkel mellé
69. perc: Balotelli lába begörcsölt. Vagy nem, de az idő megy. Az olaszok nagyon értenek ehhez.
70. perc: Bárhogy is: Balotellit Prandelli lecserélte. Di Natale jött a helyére.
73. perc: Neuer cselezdetett az alapvonalnál, aztán sikerült bedobásra mentenie. Leálltak a németek.
75. perc: Marchisio dönthette volna el a meccset, de lövése csúnyán mellé szállt. Badstuber elcsúszott, Di Natale dühöngött, hogy nem kapta a labdát, de az udinei támadó lesen volt.
79. perc: Az olaszok egyre több helyzetet szórakoznak el. Most Diamanti nem passzolt Di Natalénak. A németek egyre görcsösebben küzdenek, lövéseik már a kaput is messze elkerülik.
81. perc: Di Natale is helyzetbe került, de elcsúszott. Ahogyan előtte sokan mások is.
82. perc: Di Natale ugrott ki a leshatárról (lesről?) de az oldalhálóba bombázott. Az olaszok mindent elszórakoznak, de szerencséjükre a németeknek semmi sem jön össze. Csoda kéne az egyenlítéshez.
86. perc: Balzaretti mentett megint elképesztő ütemben. A szöglet után Kroos lövése ment centikkel fölé.
88. perc: Schweinsteiger esik el a saját cselében. Sajnáljuk a németeket.
90. perc: A szögletarány 13:0 a németeknek.
90+2. perc: Balzaretti kezezése miatt büntető: Özil belövi: 1-2.
90+4. perc: Neuer az utolsó percekben már a félpályánál fejelte vissza az olasz előreíveléseket, de ez is kevés volt. Fantasztikus meccsen az olaszok megérdemelten jutottak a döntőbe, a németek világrekordja pedig nem folytatódik tovább.

Minden tiszteletünk Németországé, akik megérdemelték volna, hogy visszavágjanak a spanyoloknak az elmúlt két világversenyen elszenvedett vereségért, de az olaszok ezúttal Cassano és Balotelli vezetésével, valamint önfeláldozó védekezéssel bejutottak a döntőbe. Szóljon tehát az ő himnuszuk.