A szégyen éjszakája

Hollandia-Magyarország 8-1

Rendhagyó módon ezúttal a Facebookon kommentáltuk élőben a holand-magyar vb-selejtezőt. Aki lemaradt róla, most elolvashatja a kommentfolyamot.

Egy kis inspiráció: délután Örményország-Bulgária 2-1. Az örmények korábban megverték a cseheket és a dánokat is.

Érdekesebb eredmények az elmúlt évekből: Románia-Hollandia 1-0 (2007, Eb-sel.), Belorusszia-Hollandia 2-1 (2007, Eb-sel.), Hollandia-Bulgária 1-2 (2012, baráts.).

Hardcore stat-attack: a hollandok 1998 októbere és 1999 novembere között sorozatban 11 mérkőzésen NEM NYERTEK.

-9. perc: Szélesi fekete inge űberkúl.
-3 perc: Szórványos fütty a magyar himnusz kezdetén. A holland drukkereknek nem tetszik a felgyorsított himnusz-verzió?
3. perc: Holland lesgól. Enyhén szólva zavaró, hogy Gundel Takács hangja megelőzi a képet.
7. perc: Robben eddig többször passzolt, mint a Bayern München idei szezonjában összesen.
8. perc: Dzsudzsák húzza meg Blind mellett - "nem elég gyors hozzá".
9. perc: Közben kiderül a visszajátszásból, hogy a holland lesgól nem volt les. GTG hallgat, bizonyára a közszolgálatiság jegyében.
15. perc: Pörgős a meccs, jók a kontráink. Még úgy is, hogy Németh támadás közben majdnem elhagyta a labdát.
16. perc: Ennyit a dicséretekről. 1-0. Van Persie felhőfejesével. Bogdán védés helyett inkább a kapufának csapódott. Furcsa.
21. perc: Kádár legalább megkocogtatta Robbent az oldalvonalnál. Apró örömök.
22. perc: Dzsudzsák még el sem passzolta a labdát, de már felugrott, annyira féltette a lábát. Így tűnt.
24. perc: Lens 10 méterről, tisztán lőhetett - a labda a tengerben landolt.
25. perc: "2-0, már megint" - mondja GTG letörten. Szólnak a fanfárok, mindenki ünnepel. Szomorú éjszakának nézünk elébe. Most Strootman fejelt gólt.
29. perc: Bogdán átdobja a labdát a félpályán. Eltalálja vele Böde hátát. Siralmas.
32. perc: Van Persie egy szöglet után mellel leveszi a labdát, majd lövésre lendíti a lábát. De elcsúszik. A magyar bekkek: közelről nézik. Talán még jegyet is vettek a meccsre.
35. perc: "A magyar és a holland szövetség vezetői együttműködési megállapodást kötöttek." Magyar klubvezetők, stadionépítők, kormányképviselők. Mind ott voltak. Kurvajó.
38. perc: 3-0.
40. perc: Újabb szép holland támadás, Strootman a kapufára emel. Ez lassan megalázóbb lesz, mint a román-magyar. Közben még egy kapufa, egy percen belül a második.
42. perc: Dzsudzsák szabadrúgása veszélyes, Vorm véd.
44. perc: Micsoda gól. (Nem mi lőttük.) Szegény Guzmicsból Lens hülyét csinál, aztán Robben bead, Van Persie fejel. 4-0. Fantasztikus támadás a mágnestábláról.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. Számoljunk. A hollandok lőttek négy gólt, emellett volt két kapufájuk, és egy szabályos góljukat elvette a bíró. Vagyis az eredmény könnyen lehetne 45 perc alatt akár 7-0 is. Egervári Sándornak már az öltözőben le kellene mondania. Ez volna a minimum.

A szünetben Koppány lecsutakolja a lovát. Halálkomoly.

Szünet: "Mi sem voltunk jobbak" - mondja önkritikusan Kovács Zoltán. Lájk. És lájk Knézy Jenőnek is, aki felhívta a figyelmet arra, hogy a lesgól nem volt les. Beáll Devecseri (Haladás) és Elek (Diósgyőr).

47. perc: Tizenegyes a magyar válogatottnak! Bruma kezezett. 4-1, Dzsudzsák begurította.
53. perc: Robben visszafejelt labdáját Robben a tizenegyesponton kezeli le. A legközelebbi magyar játékos öt méterre állt tőle. Természetesen gól, 5-1.
55. perc: Devecseri sárgát kapott. Felrúgta Robbent.
58. perc: Majdnem 5-2. Böde lövését Vorm kitenyereli, de a védők megelőzik a labdára rajtoló Dzsudzsákot.
59. perc: "A hollandok gondban vannak kapusposzton." Mi meg a többiben.
60. perc: Az Andorra-Románia mérkőzés állása 0-3. Az andorraiaknál Ayala és Pujol sárga lapot kapott.
63. perc: Sárgás percek: Németh kakaskodott De Jonggal (jóval kezdett). Mindketten sárgát kaptak.
65. perc: Magyar góól! Devecseri senkitől sem zavartatva öt méterről fejelt a kapu bal alsó sarkába. Hopp, az a magyar kapu volt. 6-1. (Szegény Devecseri, Robben segíti fel a földről.)
73. perc: Guzmics földre vitte Lenst. Szabadfogású gyakorlatnak megteszi, futballnak nem. Áll a játék, addig sem a hollandok passzolgatnak.
74. perc: "Lehet kontrázni" - mondja GTG. Mire befejezi: 3 magyarra 7 holland jut.
78. perc: Lens megkerült egy bóját a bal oldalon. A bója Vanczákra hasonlított. Bogdán pedig kapusra, bravúros védés.
79. perc: Egervári Németh Krisztián helyére beállítja Nikolicsot. Talán ő nem rúg öngólt.
80. perc: Nikolics majdnem góllal nyitott a magyar válogatottban. Szép lett volna.
82. perc: Guzmics: sárga. A lelátón: szamba. Nikolicsnál: labda. A levétel: gyatra.
83. perc: Elkezdtünk bokázni. Bravó.
86. perc: Megint egy gól. Van der Vaart szabadrúgása megpattant a sorfalon, Bogdán nem tudott visszanyúlni. 7-1. Fél perccel később aztán bravúrral védett.
88. perc: GTG már megint kezdi ezt a Transfermarkt-mantrát a két csapat keretének összértékéről. A kérdés inkább az: miért ér tízszer többet a hollandok kerete a magyarokénál?
90. perc: Tovább nyílik az olló a holland és magyar keret összértéke között. Robben a jobb felsőbe tekeri a következő szabadrúgást. 8-1. Mire ezt idekalapáltuk: majdnem 9-1. Ehelyett csak a szögletarány módosult: 12-3-ra.
93. perc: A statisztika kedvéért: rekordbeállítás történt. A magyar válogatott történetének legnagyobb különbségű veresége eddig a 0-7 volt (háromszor). Ez az 1-8 azonban mindennél megalázóbb volt. VÉGE.

(A találkozó után Egervári Sándor azonnal lemondott, s az MLSZ elnöke elfogadta a döntését. Andorra ellen az eddigi másodedző, Csábi József vezeti a csapatot.)