Nemzetközi

Chelsea - nincs megállás!

, gj

Soha nem szeretttem az Evertont. Akkor sem, amikor Lineker ott játszott. Pedig akadnak elsőrangú kis- és középcsapatok Angliában, de valahogy még egy harmadosztályú Luton Town is izgalmasabb, mint a fülledt-frusztrált Everton. A Chelsea elleni meccsen sem szerettem beléjük.

Spanyolország: ó, te drága, te perverz Bilbao!

Bilbao-Betis 4:4. Amikor Oliveira a 25. percben már a Betis 3. gólját szerezte, a Bilbao-drukkerek elégedetten hátradőltek, és azt mondták: ez igen, ez kell nekünk, jöjjön a feltámadás! Jött.

Pontot szerzett a Roma

A Milan harmatgyengén játszott (Brescia, 1:1), a Juventus látványos meccsen háromszor egyenlített (Fiorentina, 3:3), az Inter idegenben nyert (Bologna, 1:0). A Párma tovább menekül.

Gera, a megmentő

Gera Zoltán újra megmentette a West Bromot. Kellett persze a sikerhez a hősies küzdelem és a jó csapatmunka is - a WBA pontszámban immár utolérte a még bennmaradó helyen álló Southamptont.

Tragédiák árnyékában

Nem szeretnénk Milan Baros nyakába varrni a sikert, és Scott Carsonra sem húzzuk rá a vizes lepedőt. Ugyanakkor Del Pierót sem dicsérjük, inkább Gerrardot, Luis Garciát, Camoranesit és De Bleeckerét. Ő meg ki? A bíró, aki otthon hagyta a színes kártyákat.

Lincshangulat Maliban

Erre nem számítottunk: kikapott Felső-Volta, kikapott Mali... Volt még néhány tömegverekedés, egy ledőlt oszlop, egy megvadult méhkas és hét tunéziai gól.