Máté Gábor  Máté Gábor

SZENSÉGTÖRÉS

Nem tudom ezidőtájt lehet-e írni másról, mint az EB-ről. Miközben az NHL jegén a Pingvinek 4:2-vel megnyerték a Stanley Kupát, szinte ugyanabban az időben a Copa Americán kiesett Brazilia. Nem akárhogyan. Elég lett volna Peru ellen egy döntetlen vagy egy sima kis győzelem a valamikor szebb napokat megélt braziloknak. A 75. percben egy Ruidiaz nevű sunyi perui Maradonát megszégyenítő ügyességgel kézzel bepaskolta a labdát a brazil kapuba. Azonnal nekirontottak a bírónak az egyik oldalon. Hatalmas gólöröm a másik oldalon. Miközben összeborultak a piros mezesek, látszott, hogy nem öröm volt az arcukon, hanem valami egész más. A gólszerző ugyanis bemondta társainak, hogy a gól nem érvényes, az egymást ölelő játékosok mögül kikandikálva leste, mit mondhat a bíró. A bíró, aki négy percig próbálta megtudni valakitől a füléhez és szájához erősített műszer segítségével, érvényes-e a gól, aztán középre intett. 0:1, Brazília kiesett. Hogy kivel próbált kapcsolatot teremteni, nem tudni, hiszen mindenki láthatta, mi történt, a felvétel segítségével pedig kétséget kizáróan megállapítható volt. Na most, itt visszakapcsolódnék a korrekt hokihoz: az NHL meccsein a vitás kérdéseknél a vezető bíró felveszi a kapcsolatot a videót kezelő emberekkel, akik bemondják a valós szituációt.