Az angolok a végsőkig izgulhatnak

Bajnokok Ligája

E-H csoport

A Lyon döntetlennel, az AC Milan vereséggel lett csoportelső. Rajtuk kívül a skót Celtic (és korábban a Real) biztosította helyét a legjobb tizenhat között. A Manchester és az Arsenal azonban az utolsó percig izgulhat.

Bukarest

A Steaua-Dinamo Kijev összecsapás tétje a tavaszi folytatás volt: a románok egy döntetlennel biztosíthatták helyüket az UEFA-kupa legjobb 32 csapata között, mivel az első fordulóban Kijevben demoralizálták a hazaiakat (1:4). Ennek megfelelően az ukránok léptek fel támadólag, bár a jobb esélyekkel kecsegtető négygólos győzelemre egy pillanatig sem volt esélyük Cosmin Olariu együttese ellen. A meccs végül két román gólt hozott, mégis egy-egy lett: Nicolae Dica a kijevieknél focizó Florin Cernat góljára válaszolt a második félidőben. Parázs légkörű csata volt: Jaroslav Jára játékvezető a kilenc sárga lapból hatot az ukránoknak adott. Érdekesség, hogy az ötször (Kleber) és négyszer (Guszev) szabálytalankodó sárga lapos kijevi játékosok mellett a mindössze egyszer-egyszer faultoló Cernat, Sackih, Juszuf és Gavrancsics kvartett mindegyike azonnal figyelmeztetésben részesült. Mint ahogy a Kijev is: Gyemjanyenko együttesétől nemcsak a saját szurkolóik vártak többet ebben a sorozatban. Így az utolsó meccsükön már csak a becsületükért fociznak majd: hazai pályán a Real Madrid ellen.

Az E csoport eredményei és a csoport állása >>>

Lisszabon

Véget értek a koppenhágaiak UEFA-kupás álmai. A dán csapat az előző körben bravúros győzelmet aratott a Manchester United ellen, de Portugáliában hamar megadta magát a Benficának. Nuno Gomesék már az első félidőben 3:0-s előnyre tettek szert. Fabrizio Miccoli duplázott, és ezzel megszerezte negyedik és ötödik BL-találatát (egyet a Juventusban, kettőt a a tavalyi sorozatban a Benficánál ért el). A svéd Marcus Allbäck pedig a másodikat, de a hajrában szerzett fejesgóljának most kevésbé örült, mint a Manchester elleni győztes találatnak.

Glasgow

Skóciában is született egy gól a hajrában, de itt igazi drámát láthatott a közönség, ugyanis Nakamura 81. percben esett gólja után Louis Saha az utolsó pillanatban tizenegyest hibázott. A japán egyébként megismételte manchesteri teljesítményét: már az Old Traffordon is becsavart egy szabadrúgást Van der Sar kapujába. A négy évet a Regginában töltő Nakamura egyébként is parádés formában játszik idén: 14 bajnoki mérkőzésén már öt gólt és hat gólpasszt jegyezhet (tavaly hat gól mellett kilenc gólpasszt adott - 33 mérkőzésen). Az angolok (és a portugálok) viszont bánkódhatnak, ugyanis a Celtic ezzel a győzelemmel már biztos továbbjutónak tekinthető az utolsó forduló eredményeitől függetlenül. Ráadásul, ha a skótok idegenben legyőzik a Köbenhavn-t, akkor a csoportelsőségüket sem fenyegeti veszély. Nemes bosszút állhat viszont az utolsó körben a Manchester United a Benficán. Tavaly a két gárda ugyancsak az utolsó fordulóban mérkőzött egymással, és akkor a portugálok lisszaboni győzelmükkel vívták ki a továbbjutást, a csoport utolsó helyére utasítva a Manchestert. Két hét múlva Manchesterben azonban Fergusonék visszavághatnak - igaz, a Benficát legfeljebb UEFA-kupás helyre száműzhetik. A portugálok csak akkor folytathatják a BL-ben, ha ismét legyőzik a Unitedet.

Az F csoport eredményei és a csoport állása >>>

Moszkva

Akárcsak a Lyon, a CSZKA Moszkva is megkapta első góljait a Bajnokok Ligája idei sorozatában. A különbség az, hogy míg a franciák már 11 találatnál járnak, addig az oroszok mindössze kétszer voltak eredményesek. A Porto elleni hazai vereségével nehéz helyzetbe került a mindeddig legjobban teljesítő kelet-európai csapat, amelynek az utolsó fordulóban mindenképpen győznie kell Hamburgban a továbbjutáshoz. Nem lesz könnyű dolguk, mert a Hamburg utoljára azon a mérkőzésen szerezhet pontot a BL idei sorozatában. Gazzajev edző nagyon letörten nyilatkozott a mérkőzés után: „Fizikailag nagyon rossz állapotban voltunk, nem volt időnk kipihenni a hétvégi bajnoki fáradalmait." Elsőre ez talán magyarázkodásnak tűnik, azonban vegyük figyelembe, hogy a CSZKA az előző bajnoki fordulóban nem egy másik moszkvai kerületben meccselt. Hanem Vlagyivosztokban futballozott.

London

Az első félidő végén úgy tűnt, hogy az Ágyúsok is kétségbeejtő helyzetbe kerülnek, a mindeddig nyeretlen Hamburg ugyanis 45 perc után Van der Vaart góljával vezetett az Emirates stadionban. Az Arsenal azonban összeszedte magát, és a hajrában Touré és Julio Baptista góljával megszerezte a győzelmet. Az utolsó fordulóban azonban még mindig becsődölhet a tavalyi döntős: ha az Arsenal kikap Portóban, a CSZKA pedig legyőzi idegenben a Hamburgot, akkor Arsene Wenger csapatának csak az UEFA-kupa maradna.

A G csoport eredményei és a csoport állása >>>

Athén

A görög fővárosban nagy a boldogság: az AEK Athén 21 nyeretlenül megvívott Bajnokok Ligája meccs után november 1-én legyőzte a Lille-t (1:0), most pedig a tavalyi elődöntős AC Milannal végzett, ugyancsak 1:0-ra. A Milan kríziséhez ezúttal Filippo Inzaghi járult hozzá leginkább: a veterán támadó a 20. percben már a harmadik ajtó-ablak helyzetét puskázta el. A másik oldalon Júlio Cesar viszont egy szabadrúgásból betalált, és ezzel az AC Milan elszenvedte története első görögországi vereségét. Más szempontból is történelminek számíthat az AEK-Milan mérkőzés, ugyanis az olaszok védelme a következőképpen állt fel: Brocchi, Costacurta, Maldini, Barone. Valószínűleg ebben az összetételben soha többet nem látjuk Ancelotti hátsó alakzatát, ahol egyébként rekordot döntött Alessandro Costacurta. A hátvéd jövőre már a 41. életévét is betölti, és az AEK ellen minden idők legidősebb játékosaként lépett pályára a Bajnokok Ligájában. A görögöknél kezdőként lépett pályára Tőzsér Dániel, akit a 66. percben Kirjakidisz váltott. A lefújás után tomboltak a szurkolók, de az AEK csak akkor mehet biztosra a továbbjutást illetően, ha Brüsszelben legyőzi az Anderlechtet. A Milan viszont az újabb kínos vereség ellenére az utolsó forduló eredményeitől függetlenül csoportelsőként végzett a H csoportban.

Lens

Többek között azért, mert az ismét vendégstadionban focizó Lille nem bírt az Anderlechttel „hazai pályán". Pedig a franciák mindvégig nyomasztó fölényben játszottak a belgákkal szemben, akiknél azonban Mbo Mpenza megszerezte élete első két BL-gólját, amivel kétszer is egyenlített. Az utolsó körben a Lille-nek egyetlen esélye maradt a továbbjutásra: a San Siro stadionban le kell győzniük az AC Milant. Az Anderlecht számára sem lesz azonban tét nélküli a záróforduló: ha Juhász Rolandék Brüsszelben legyőzik az AEK-et, és a Lille vereséget szenved Milánóban, akkor a belgáké az UEFA-kupa folytatást érő harmadik hely.