Gólgazdag hétvége

Olaszország, 27. forduló, összefoglaló

Értékes győzelmek az utolsó percekben.

Az olaszoknál mozgalmas hétvége volt. A német bajnoksághoz hasonlóan itt is fej-fej mellett halad a két rivális (Milan és Juventus) a bajnoki cím megszerzése felé.

A Juventus győzelméről már bővebben beszámoltunk, de a Milan is tartja a lépést. A piros-feketék szokás szerint a meccs végére hagyták a döntést, ezúttal Andrea Pirlo (képünkön) mentette meg őket a sereghajtó bergamóiak otthonában. Igaz, a milánóiak néhány játékosukat pihentették a Manchester elleni BL-visszavágó előtt. Örömhír a Milán-rajongók számára, hogy a 77. percben pályára lépett Filippo Inzaghi is, bár bizonyára nem sokan szeretnék közülük, ha kedd este is végszükség esetén kellene beállnia.

A BL-indulás eléréséért folytatott harcban szerencsés, de értékes győzelmet aratott az Inter és a Sampdoria: Genovában a vendég Chievo 0:0-ás állásnál büntetőt hibázott. Az Udinese ugyanakkor nem tudott válaszolni az albán Igli Tare harmadik percben szerzett góljára, így lépéshátrányba került, akárcsak a Roma.

Két jobb sorsra érdemes csapat is győzött a hétvégén: a Fiorentina a Regginát, a Parma a Cagliarit küzdötte le. Különösen a pármaiak győzelme dicséretes: az utolsó félórában emberhátrányban küzdöttek és Suazo 89. percben szerzett egyenlítő gólja után Fabio Simplicio révén mégis megkaparintották a három pontot. Mellesleg Gilardino első gólja mesébe illő volt, felülmúlta a Stuttgart elleni parádét is. Létfontosságú győzelmet aratott Sienában a Brescia is, amely így még megcélozhatja a bennmaradást jelentő helyek egyikét.

Eredmények

Atalanta–AC Milan 1:2 (0:0)
Gólszerzők: Ambrosini 71. (0:1), Makinwa 72. (1:1), Pirlo 94. (1:2)
Sárga lapok: Montolivo, Makinwa illetve Dhorasoo, Costacurta

Roma–Juventus 1:2 (1:2)
Gólszerzők: Cannavaro 11. (0:1), Cassano 39. (1:1), Del Piero 43. – 11-esből (1:2)
Sárga lapok: Totti, Dacourt, Cassano, Mancini, Montella illetve Zebina, Blasi, Zalayeta, Del Piero, Camoranesi

Internazionale–Lecce 2:1 (1:1)
Gólszerzők: Pinardi 21. (0:1), Cordóba 26. (1:1), Adriano 89. – 11-esből (2:1)
Sárga lapok: Dalla Bona, Angelo

Fiorentina–Reggina 2:1 (0:0)
Gólszerzők: Pazzini 48. (1:0), Miccoli 68. – 11-esből (2:0), G. Colucci 78. (2:1)
Sárga lapok: Donadel, Pazzini, Micolli illetve De Rosa, Mozart, Pavarini, Franceschini, Cannarsa

Messina–Lazio 1:0 (1:0)
Gólszerző: Coppola 44. (1:0)
Sárga lapok: Coppola, Rezaei, Giampa, Parisi illetve Oddo, Couto

Parma–Cagliari 3:2 (2:1)
Gólszerzők: Bonera 4. – öngól (0:1), Gilardino 10. (1:1), Bovo 17. (2:1), Suazo 89. (2:2), Simplicio 93. (3:2)

Siena–Brescia 2:3 (0:2)
Gólszerző: Vergassola 41. – öngól (0:1), Caracciolo 45. (0:2), Chiesa 53. (1:2), Mannini 74. (1:3), Maccarone 89. (2:3)
Sárga lapok: Taddei, Tudor illetve Wome
Kiállítás: Tudor 90.

Udinese–Bologna 0:1 (0:1)
Gólszerző: Tare 3. (0:1)
Sárga lapok: Muntari, Jankulovski, Felipe illetve Zagorakisz, Sussi, L. Colucci

Livorno–Palermo 2:2 (0:1)
Gólszerzők: Toni 26. (0:1), A. Lucarelli 61. (1:1), Toni 64. (1:2), Passoni 73. (2:2)
Sárga lapok: C. Lucarelli, Balleri illetve Toni, Zaccardo
Kiállítás: Zaccardo 56.