Hollandia-Brazília 2-1

, kl

Előrehozott döntő már a legjobb nyolc között. Holland-brazil a focitippen. Online kommentár.

Kérjük, 1-2 percenként frissítsen!

Mondják el véleményüket a meccsről a facebookon!

Az elmúlt napokban az 1994-es és 1998-as brazil-holland mérkőzés képeit láthattuk a televízióban. Mindkét csatát a brazilok nyerték. '94-ben 3-2-re, '98-ban 1-1es döntetlen után büntetőkkel jutottak tovább a dél-amerikaiak.

Mi azonban az 1974-es vb-elődöntőt idézzük fel, amelyen Hollandia diadalmaskodott (2-0). A tízperces videót nem csak azért érdemes végignézni, mert felidézi a futball hőskorát, hanem mert már akkor is láthattunk durva szabálytalanságokat (2:50, 4:30, 9:34), "Quaresmás" beadást (3:23), ordító ziccert (3:45), gólörömöt, amelyet nem egy reklámcég "fejlesztett ki" (6:35), és egy kilenctagú sorfal mellett elcsavart szabadrúgást (9:07).

Hollandia-Brazília 2:0, vb-elődöntő (1974)

1. perc: A brazilok kék mezben, fehér nadrágban és kék sportszárban játszanak. Mintha az olasz válogatottat látnánk.
3. perc: Robinho ordított az egyik hollanddal. Nem látszott pontosan, hogy kivel, ugyanis egy fejjel nagyobb volt nála, így nem fért bele a képbe.
8. perc: Lesgól. Vagy nem volt les? A japán asszisztens szerint Robinho lesről indult. Marad a 0-0.
10. perc: Lyukas a holland védelem. Felipe Melo ugratta ki Robinhót, aki Robbennel a a háta mögött (!) került szembe Skeketelnburggal és nem hibázott. Vezet Brazília, teljesen megérdemelten. A hollandok eddig semmit sem csináltak.
15. perc: Daniel Alves lőtt szabadrúgást 39 méterről. A labda az ötösön belül pattant le először, aztán mellé ment. Roberto Carlos csóválja a fejét.
16. perc: Egy frizbi került a pályára, Gilberto Silva próbálta kidobni. Másodikra sikerült is. Mire leírtuk, arra kaptuk fel a fejünket, hogy Van Persie szabadrúgása a nézők között landolt.
21. perc: Hollandia próbál támadni, de a brazil védelmet egyelőre nem lehet átjátszani. Mintha a 2006-os olasz válogatottat látnánk. Hiába, a kék-fehér mez...
25. perc: Dani Alves majdnem elesett a saját cseleiben, de végül sikerült beadnia a labdát, amit Juan vágott centikkel a kapu fölé.
30. perc: Hollandia teljesen alárendelt szerepet játszik. Azért erre nem számítottunk.
31. perc: Robinho húzott el a bal szélen (Bert van Marwijk szerint kinn volt a labda...), de Luís Fabiano elé kotorta, aki Kaká elé sarkalt. A brazil tízes a pipába csavarta volna a labdát, ha Sketelenburg ki nem tornázza. Gyönyörű volt.
36. perc: Gyatra holland szabdrúgás. Ez eddig édeskevés az Oranjétől.
39. perc: Maicon kente fel Kuijtot a reklámtáblákra, majd a szuperlassításban olyan arcot vágott, ami elől még Freddie Krueger is elbújna.
43. perc: A japán játékvezető minden szabadrúgás előtt egy percig próbál rendet rakni. Akár öt percet is hosszabbíthatna - maga miatt.
45. perc: Robben próbált a bal lábára cselezni, de ez nem a szlovák védelem.
45+1. perc: Dani Alvest rúgták szét a tizenhatoson, de előtte még sikerült kipöckölnie Maiconnak, aki menetrendszerűen érkezett, de az oldalhálóba bombázott.

Hollandia nulla, Brazília egy. De csak a gólokban. Pontozással nagyobb lenne a különbség. A szünetre brazil thrash metalt ajánlunk:

Sepultura - Ratamahatta

49. perc: Minden ott folytatódik, ahol az első félidőben abbamaradt.
52. perc: Kuijt akarta egy megkerülős cselt bemutatni Maiconnal szemben. Ezt ő sem gondolta komolyan.
53. perc: Sneijder adott be egy labdát. Holland játékos a közelben sem volt, de Júlio César rosszul jött ki és Felipe Melo fejéről a bak sarokba csúszott. A semmiből egyenlített Hollandia.
59. perc: Új mérkőzés kezdődött. A magabiztos brazilokat megzavarta az öngól.
60. perc: Robbennek harmadszor sem sikerült a bal lábára cseleznie.
64. perc: Teljesen kiegyenlítődött a mérkőzés, Hollandia "visszajött a meccsbe".
68. perc: Brazília továbbra sem tért magához, holland szögletek, és... Sneijder fejese után már vezet Hollandia!
72. perc: A brazilok egyre idegesebbek, Hollandia pedig magára talált - Sneijdernek köszönhetően.
73. perc: Robben negyedszerre sem tudott a bal lábára cselezni, de elesett, Felipe Melo viszont rátaposott a holland combjára. Jogos kiállítás. Öngól után piros lap. Nem kell majd sokáig bűnbakot keresni.
75. perc: Robinho üvölt a földön ülő Sneijderrel. Dani Alves csak néz bambán.
82. perc: Erősödik a nyomás, három brazil szöglet egymás után.
84. perc: Ooijer és Kaká versenyfutása után a holland mentett szögletre.
87. perc: Kuijt szólózott végig a brazil térfélen, de mire ziccerbe került elfáradt.
89. perc: Dani Alves szabadrúgása után Van Bommel fejéről pattant ki a labda. Ez volt az utolsó esély?
92. perc: Dani Alves ordít a bíróval. Ez maradt a braziloknak.
93. perc: Három holland cicázhatott olna a brazil tizenhatoson belül, de szó szerint eltökölték.

Robben egyszer sem tudott a bal lábára cselezni, Hollandia 53 percig katasztrofálisan játszott - mégis győzött. Egy kapushiba után azonban a Selecao padlóra került, és már nem is tudott onnan felállni. Hollandia teljesen megérdemelten jutott tovább. Gratulálunk a győztesnek, holland indie rockkal.