Uruguay-Ghána 1-1 (11-esekkel 4-2)

Uruguay vagy Ghána - ki jut be a legjobb négy közé a vébén? Bármelyik csapat is lesz a győztes, bombameglepetést okoz.

Kérjük, 1-2 percenként frissítsen!

Mondják el véleményüket a meccsről a facebookon!

Uruguay utoljára 1970-ben jutott be a legjobb négy közé focivébén, a csapat akkor a szovjeteket verte a negyeddöntőben. Most az a Ghána vár az uru galerire, amely harmadik afrikai válogatottként került be a legjobb nyolc közé a világtornán. Elődöntőben afrikai csapat még sosem járt.

Uruguay győzelme az 1950-es vébén

1. perc: Egy-két labdaművész, plusz öt-hat mészáros - ez volt a megszokott az uruguayi csapattól az elmúlt évtizedekben. Ez a csapat most futballozik.
3. perc: A ghánaiak pedig sokat futnak.
5. perc: Rajevac kapitány nyakkendője szenzációs.
6. perc: Arevalo harminc méterrel a kapu mellé lő.
9. perc: Izgulnak a csapatok.
10. perc: Perez századszor szerelt a vb során a középpályán.
11. perc: Az első jó lövés: Suarez beküzdi magát a tizenhatosra, majd tüzel, Kingson véd.
14. perc: A portugál játékvezető főszerepet követel.
16. perc: Az első negyedóra gyönge volt.
18. perc: Az első nagy helyzet. Mensah melléről pattant a ghánai kapu felé, Kingson fejjel védett. A 2010-es vébé summája volt ez a jelenet.
20. perc: Az Íróválogatott szakkomentárja: "Nem tudják tartani a labdát a középpályán a ghánaiak."
23. perc: Forlan magasan ível a kapu el. A labda kirepül a pályáról. Az írók sziporkáznak? "Ha lejjebb rúgja, akkor a védők kifejelik."
26. perc: Közeleg az uruguayi gól. Suárez lövését Kingson védi. A legjobb kapus N'Kono óta Afrikából.
28. perc: Izzik a gtalk. "Forlan adja a gólpasszt, Suarez lövi a gólt."
29. perc: Figyelem, az írókat idézzük: "Homokszem csúszott az uruguayi gépezetbe".
31. perc: Egymás után két nagy ghánai helyzet. Gyan alig lő mellé. "Szép, nyílt meccs lesz."
35. perc: Lassul a tempó. Emlékeznek Muslera első meccsére a Lazióban? Lazio-Milan 1-5.
37. perc: Arevalo és Perez. Egy montevideói drogkartell pénzbehajtói is lehetnének.
39. perc: "Asamoah első jó labdája a vébén" - az írók nyomon követik az udinei középpályás pályafutását. Lugano helyett Scotti - ez nagy érvágás lehet.
41. perc: "Suarez olyan, mintha Makaay és C. Ronaldo kereszteződése lenne" - egy írói képzettársítás.
42. perc:
Fucile félelmetesen esett a nyakára, fejére. Egyelőre nem mozdul.
43. perc: Fucile talpon. "Sokáig fog élni."
45. perc: Inkoom elfut a jobb szélen (Fucile mellett), Boateng ollóz. A félidő vége Ghánáé. "Jó meccs ez, te. Hogy eltelt az idő. És nincs gól. Hogy beérte. Örület. Mit eszik ez az ember. Zöld sajtot."
45+2. perc: Aztán jön a gól. Muntari 35 méterről lő a kapuba, Muslera szundított. Vezet Ghána.

Az Íróválogatott tagjainak kérésére a szünetben Bach (Johann Sebastian) következik.

49. perc: Uruguay először áll vesztésre a vébén. Délután Hollandia megoldotta ezt a feladatot.
50. perc: A labda körül mindig ott van két ghánai játékos. Nagyon sokat futnak.
54. perc: Ghánai kontra, négy a kettő ellen. A passz azonban rossz. Ha a ghánaiak pontosabban tudnának játszani...
55. perc: Forlán elképesztő lövését Kingson nem védhette. Még most sem értjük, hogy tudta Forlan így megcsavarni a labdát. De ezért focizik ő, és ezért írunk mi. 1-1, ezt értjük.
61. perc: Kingson cirkuszi mutatványa után uruguayi szöglet. Egy hazaadást engedett ki köténnyel.
63. perc: Cavaninak negyven perce nem volt jó megmozdulása. Forlánnak kétpercenként van egy.
66. perc: Ghána kijött az uru szorításból. Beadások, lövőhelyzetek, a vébé egyik legjobb meccse.
71. perc: Suarez Kingson szeme közé bikázza a labdát tíz méterről. Kingson reflexe príma.
73. perc: A labda összevissza pattog, Asamoah Gyan gondolkodás nélkül lő. Kár, hogy az egyik csapat kiesik.
76. perc: Beáll Abreu, Cavani helyett, jogos. "Általában az ilyen hosszú hajú, hajpántos uruguayiakat szokták kiállítani." Köszönjük a megjegyzést.
81. perc: "Az ember társas lény" - mondja a kommentátor.
83. perc: Nehéz minden eseményt lekövetni. Képzeljenek el egy meccset, ahol mindkét csapat gólratörően, bátran, veszélyesen játszik. Ez egy olyan meccs.
87. perc: Beadások, mentések, kontrák, keresztlabdák - csak kapkodjuk a fejünket, ez a vébé legjobb meccse.
89. perc: A hajrá megint Ghánáé, de gól nincs.

VÉGE a mérkőzésnek, hosszabbítás következik.

94. perc: Aki látott már tizenegyespárbajt Copa Americán, az tudja, nem érdemes tizenegyesekre játszani dél-amerikai csapat ellen. Ezt a japánok is megtanulhatták Paraguay ellen.
99. perc: Percek óta áll a játék, Asamoah Gyan sérülése miatt. Aztán Sarpei is a földre kerül,  de senkinek sincs komoly baja.
101. perc: Antropologizáló szemelvények a gtalkról: "Suareznek legófeje van". Tak for din kommentar!
103. perc: Kivárásra játszanak a csapatok, eddig óriási volt a tempó.
106. perc: Elkezdődött a hosszabbítás második félideje.
110. perc: Asamoah Gyan fejel a kapu fölé.
112. perc: Asamoah Gyan lefordul Scottiról, de a védő estében ment. Mindketten zseniálisan játszanak.
116. perc: "Fölébredt a macska, valami lesz". Filip elsétál a tévé előtt, és lefekszik a cipősszekrény elé. Ha lesz is bármi, őt nem izgatja.
117. perc: Ghánai meccslabda. Boateng fejel négy méterről a kapu mellé.
119. perc: Még egy meccslabda, Boateng tüzel a jobb oldalról, Muslera bravúrral ment. Már csak a ghánaiak képesek támadni, az uruguayi játékosok rogyásig elfáradtak.
121. perc: Filipnek igaza volt. Dráma a köbön. Egy ghánai beadás után Suarez kétszer ment a gólvonalon - másodszor már kézzel. Benquerenca kiállítja, a ghánaiak pedig büntetőhöz jutnak.
122. perc: Asamoah Gyan - aki Szerbia és Ausztrália ellen is gólt lőtt tizenegyeből - a felső lécre lövi a labdát, marad a 0-0. Suarez az előbb még zokogott, most viszont örömében tombol az öltözőfolyosón. Jönnek a tizenegyesek.

TIZENEGYESEK.

Felejthetetlen tizenegyespárbajt láthattunk. A ghánaiak részéről Asamoah Gyan kezdett, és a pipába vágta a labdát. "Kötélből vannak az idegei." Aztán Mensah, Pereira és Adiyiah is hibázott, Abreu pedig "panenkásan" emelt a kapu közepébe, Uruguay 4-2-re győzött tizenegyesek után.