A futball kiütéses vereséget szenvedett

A futball kiütéses vereséget szenvedett

, ktn

A csoportmeccsek rémülete (gólátlag 2,1) után a nyolcaddöntőktől valódi futballt vártunk. Ehelyett a futball halálát kaptuk.



A legjobb tizenhat között minden olyan szépen indult. Az Uruguay-Dél-Korea (2-1) meccsen tényleg futballt kaptunk a csapatoktól, Suárez második gólja pedig a torna egyik legszebb jelenete volt.

Az Egyesült Államok-Ghána (1-2) mérkőzésen a ghánai atléták felőrölték az amerikai tengerészgyalogosokat. A szédítő tempó ellenére foci is volt, a legjobb nyolc közé pedig a vébék története során harmadszor is bejutott egy afrikai csapat.


Oktatófilmbe illő játékot produkáltak a németek, akik a játék minden elemében felülmúlták az angolokat (Németország-Anglia 4-1). Khedira, Özil, Müller és a többi fiatal szétzilálta az angol csapatot. „Megszületett az új német válogatott" - összegzett a világsajtó, utalva arra, hogy véget ért az Effenberg-fémjelezte arrogáns német gépfoci korszaka. Az angolok gyászos képet festettek, a Premier League sztárjai önmaguk karikatúrájaként botladoztak a pályán. A meccs negatív hőse mégis Larrionda bíró volt, aki nem adta meg Lampard teljesen szabályos gólját.


2010. június 27-e után már nem lehet úgy beszélni a videóbíráskodásról, mint azelőtt, az angolok után a mexikóiak is bírói tévedés áldozatai lettek (Argentína-Mexikó 3-1). A mexikói játékosok dühöngve nézték vissza a stadion óriáskivetítőjén Tévez lesgólját, s hiába nyelt nagyokat Rosetti játékvezető is, a nyilvánvaló tévedés ellenére sem vonhatta vissza a gólt. Ezután a focivébék történetének egyik legszomorúbb meccsét nézhettük végig, Argentína nyert, Mexikó megőrizte a méltóságát - a sport viszont kiütéses vereséget szenvedett.


A Robben-faktor döntött Durbanban (Hollandia-Szlovákia 2-1). Hiába készültek fel a szlovákok Robbenből („A jobb oldalon átveszi, befelé cselez, majd ballal ellövi" - üvöltött a taktikai értekezleten Weiss), Skrtel és Durica is lemaradt a villámsebes szélsőről, 1-0 után a szlovákoknak lényegében nem maradt esélyük. Így is emelt fővel utazhatnak haza, kiverték az olaszokat, megszorongatták a hollandokat - ezt vajon mikor tudjuk majd utánuk csinálni?


„Megérdemelten jutottunk tovább a csoportkörből, és megérdemelten is estünk ki" - fogalmazott csapata búcsúját követően Marcelo Bielsa (Brazília-Chile 3-0). Mindkét dél-amerikai csapat támadófutballal rukkolt elő, csakhogy a brazilok ésszel, a chileiek viszont ezúttal ész nélkül támadtak. A focitipp szimpátiadíját így is Chile viheti haza.


Paraguay nulla, Japán nulla (Paraguay-Japán 0-0).


Alig volt több a nullánál, amit az ibériai derbin láttunk (Spanyolország-Portugália 1-0). A tétova spanyolok egy 22 centis lesről szerzett góllal verték meg az ultradefenzív focit játszó portugál válogatottat. A portugál fociról eddig Chalana, Futre és Figo trükkjei jutottak eszünkbe, a 2010-es vébéről viszont az utolsó emlékünk az marad, hogy Cristiano Ronaldo leköpi a kamerát.



(ktn)


*****

További cikkek a rovatban

Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok

, Kiss Tibor Noé

Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok

Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.

Tovább

Prémium párizsi

, Kiss Tibor Noé

Prémium párizsi

Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?

Tovább

Angol gólokban tobzódunk

, Kiss Tibor Noé

Angol gólokban tobzódunk

Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.

Tovább

Kékre verték Rómában a kékeket

, Kiss Tibor Noé

Kékre verték Rómában a kékeket

A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.

Tovább

Újhullámos olasz klubfoci

, Kiss Tibor Noé

Újhullámos olasz klubfoci

Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!

Tovább

Guardiola egyik legnagyobb győzelme?

, Kiss Tibor Noé

Guardiola egyik legnagyobb győzelme?

Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.

Tovább

Totális német futballblama

, Kiss Tibor Noé

Totális német futballblama

A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.

Tovább

Isztambulban a füldugó sem segített

, Kiss Tibor Noé

Isztambulban a füldugó sem segített

A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.

Tovább

Az ember, aki fut

, Somos Ákos

Az ember, aki fut

A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…

Tovább

Majdnem le lettünk

, Kiss L. László

Majdnem le lettünk

Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.

Tovább