Uruguay-Hollandia 2-3

Uruguay 1950-ben játszhatott az aranyéremért, Hollandia 1978-at követően döntőzhet ismét. Vb-elődöntő, a focitipp online kommentárjával.

Kérjük, 1-2 percenként frissítsen!

Mondják el véleményüket a meccsről a facebookon!

Uruguay Suárez és Fucile, Hollandia Van der Wiel és De Jong nélkül várja az eddigi legfontosabb meccsét a dél-afrikai vébén, a tét a döntőbe jutás. S hogy ma mit ástunk elő a múltból? Egy 1974-es csoportmeccset (a helyszín az NSZK), amelyet Hollandia 2-0-ra nyert. Totális futballal.

1. perc: Az említett 1974-es meccsen Palotai Károly fújta a sípot. Ma a Kassai melletti másik meglepetésbíróé a szerep, a síp az üzbég Irmatové.
3. perc: Alvaro Pereira lesen. Az asszisztens szerint. Két nap után újra halljuk a vuvuzelát. Szörnyű.
4. perc: Kuijt tíz méterről lő fölé.
8. perc: A vuvuzelát elnyomja a fütty. Egylőre nem jó a meccs.
10. perc: A labda az uruk tizenhatosán belül pattog, gyertya gyertyát követ.
12. perc: A hollandok mintha lestaktikára játszanának. Ennek rossz vége lesz, mint a lestaktikának mindig.
16. perc: Akadozik a holland passzfoci.
17. perc: Az egycsatáros játék értelmetlensége: Van Persie szerel az uruguayi tizenhatos bal oldalán. Aztán befelé fordul, de nincs kinek beadni a labdát, hiszen ő a center. Le is szerelik.
18. perc: Giovanni van Bronckhorst belőtte a vébé gólját. 35 méterről, oldalról, a bal oldali kapufát szétforgácsolva. 1-0 a hollandoknak. Ha Muslera 5 centivel magasabb, kivédi.
24. perc: A labda pattog, néha valaki leveszi, aztán újra felrúgja az égbe. "Elkeserítő" - jellemzi a kommentár az uruk játékát.
26. perc: Mathijsen előzi meg Cavanit. A palermói még nem ért labdához a meccsen.
28. perc: Caceres 20 méterről próbál ollózni. A labda helyett fejberúgja De Zeeuwot, aki elterül a gyepen. Nem volt szándékos, de azt azért megkérdeznénk Cacerestől, hogy mit szeretett volna. Ezt?

30. perc: Ezt a gólt Bressan (Fiorentina) lőtte a Barcelonának a BL-ben. Ilyesmi azért ritkán fordul elő.
31. perc: De Zeeuw a pályán. Tapsot kérünk.
32. perc: Cavani most éppen egy tizenegyest próbált összeszínészkedni Uruguaynak.
35. perc: Cavani főszerepben. Egy ellopott labdával kilép a jobb oldalon, majd addig vár a beadással, amíg minden holland bekk vissza nem ér. Az uruguayiak lassúak, körülményesek.
37. perc: Boulahrouz általában arra rúgja a labdát, amerre áll.
40. perc: Kuijt lő 24 méterről, Muslera vetődve véd.
41. perc: Forlán egy zseni. 27 méterről a kapu közepébe bombáz, Stekelenburg a kezét sem tudja felemelni. A kapus aztán lopva kisandít a kispad felé. Igen, Maarten, ez a te gólod volt. 1-1.
45. perc: Robbennek momentuma sem volt az első félidőben, ez meglepő.
45+2. perc: Hopp, Robben kerülne gólhelyzetbe, de Irmatov lefújja az első félidőt. Letelt az idő.

A két bombagólon kívül sok minden mást nem láttunk a csapatoktól. Pörgessük fel magunkat a holland The Ex-szel:

48. perc: A hollandok játéka továbbra is akadozik.
51. perc: Boulahrouz megint bizonytalan, Stekelenburg kifutba ment a rövid hazaadás után, végül Van Bronckhorst ment a gólvonalon. Kaotikus jelenetek a holland tizenhatos előtt.
55. perc: Ez a félidő is lanyha tempóban kezdődik. "Hoppá, itt azért elég komoly a tét" - mondja a tévékommentátor.
58. perc: Robben állandóan két játékos őrzi a jobbszélen. Kénytelen kifelé cselezni, de ez már nem a nyerő modell.
62. perc: Irmatov feltűnően sokszor áll a labda útjában.
64. perc: Arevalo Rios feltűnően sokszor áll a labda útjába.
65. perc: Holland fölényre uruguayi fölény. Változékony a meccs.
67. perc: Forlán-szabadrúgás, Stekelenburg ezúttal résen.
68. perc: Robben lő a kapu fölé egy kipattanót, nagy helyzet volt.
70. perc: Sneijder lövése megpattan egy védőn, és a labda becsorog a bal alsó sarokba. 2-1 Hollandiának.
73. perc: Kuijt beadása után Robben fejel a kapuba, Hollandia három perc alatt eldönti a meccset. A Robben-Sneijder páros is fenomenális.
81. perc: A viszajátszás alapján biztossá válik: a hollandok mindhárom gólja a kapufáról pattant a kapuba. Kicentizték.
83. perc: Hollandia uralja a meccset. A jobbik csapat fog a döntőbe jutni.
86. perc: Robben hihetetlenül nagyképű megoldást választ százszázalékos ziccerben. 4-1 helyett csak egy újabb csalódás, Robben sosem lesz a kedvencünk.
92. perc: Váratlan fordulat: egy ügyes szabadrúgás-kombináció végén Maxi Pereira csavar a hosszú sarokba, élednek az uru-remények, 2-3.
95. perc: Az utolsó három percben szinte végig a holland tizenhatoson belül pattog a labda, őrült izgalmak, de gól nélkül.

VÉGE, Hollandia 1978 után újra bejutott a vb-döntőbe. Le a kalappal Sneijderék előtt, de a dél-amerikaiak is minden dicséretet megérdemelnek. Búcsúztassuk Uruguayt a Cobra Starshippel, melynek énekese Montevideóban született:

Világbajnokság, elődöntő

Uruguay-Hollandia 2-3 (1-1)
Fokváros, Green Point Stadium
Játékvezető: Ravsan Irmatov (üzbég)

Gól: 41. Forlán, 92. Pereira, ill. 18. Van Bronckhorst, 70. Sneijder, 73. Robben
Sárga lap: 21. Maci Pereira, 29. Cáceres, ill. 29. Sneijder, 78. Boulahrouz, 95. Van Bommel

URU: Muslera, Maxi Pereira, Godín, Victorino, Cáceres, Diego Pérez, Gargano, Ríos, Álvaro Pereira (78. abreu), Cavani, Forlán (84. Fernández)

NED: Stekelenburg, Boulahrouz, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst, Robben, Van Bommel, De Zeeuw (46. Van der Vaart), Kuijt, Sneijder (89. Elia), Van Persie