Uruguay-Németország 2-3

Kié lesz a bronzérem? Kövesse a focitipp online kommentárját!

Kérjük, 1-2 percenként frissítsen!

Mondják el véleményüket a meccsről a facebookon!

Negyven évvel ezelőtt (majdnem) ugyanez a két válogatott játszotta a bronzmeccset. Akkor az NSZK Wolfgang Overath góljával megnyerték a bronzérmet. Idézzük fel az összecsapást a meccs előtt.

Uruguay-NSZK 0-1, vb-bronzmeccs (1970)

0. perc: Uruguay tiszta világoskékben, a németek tiszta feketében játszanak. Régi szép időket idéző színek.
3. perc: A labda uz urugayi kapuban kötött ki, de les is volt, kéz is volt, Archundia pedig nem követte el kollégái hibáit és érvénytelenítette a találatot.
5. perc: A német csapatban Dennis Aogo először kezdő a vébén, ezt Perez bánja: kap egy hatalmasat a sípcsontjára. A hetvenedik percben ezért piros lap járna, az ötödikben azonban csak sárga.
7. perc: Forlán szabadrúgása borzolja a kedélyeket. De csak egy kicsit.
10. perc: Egy szöglet utáni kavarodás után Friedrich fejeli a felsőkapufára a labdát. Ez lett volna a válogatottban a második gólja a 79. meccsén. Az elsőt az argentinoknak lőtte a negyeddöntőben.
15. perc: Csillapodott az iram, mezőnyjáték zajlik.
19. perc: Schweinsteiger bombázott kapura 30 méterről, Muslera középre üti a labdát, amire Müller csap le, és a kapuba helyez. Vezet Németéroszág, nem volt les.
26. perc: Uruguayi helyzetecskék után egy német kontra, de Khedira fejesét Muslera szögletre tolja.
28. perc: Perez, a 2010-es vébé Gattusója. A fedezet szereli Schweinsteigert, majd Suarez és Cavani a labda útja. Cavani általános meglepetésre gólt lő, 1-1.
33. perc: A meccs nagyon jó.
34. perc: Elered az eső.
35. perc: Szubjektív beszúrás: jobban örülnénk, ha ez lenne a vébédöntő.
38. perc: Özil minden megmozdulása élményszámba megy. Mozdulatai a balettot idézik, olyan finomak. Igaz, ha balett volna, akkor nem néznénk.
39. perc: Jansen beadása a lelátón köt ki. A vuvuzela helyett füttyöt hallunk.
42. perc: Forlan zseniálisan ugratja ki Suarezt, aki a hosszú sarok mellé helyez. Komoly helyzet volt.
45. perc: Forlan ezúttal szögletből akar gólt rúgni. Majdnem sikerül neki, a labda a kapu tetejére pattant, lerázva a hálóról a vizet.
45+1. perc: Fucile az utolsó pillanatban ment Cacau elől. Izgalmak a köbön

SZÜNET. 1-1,
de nem ez marad a végeredmény, abban biztosak vagyunk. Egyébként a németek utolsó tíz találkozóján nem született iksz.

48. perc:
Butt egymás után kétszer véd bravúrral. Előbb Cavani elé vetődik ki, majd beleáll Suarez bombájába, szöglet.
51. perc: Arevalo Rios beadása után Forlán lő a kapuba. Tizenhat méterről, kapásból, félfordulatból. Forlan sérülten játszik. Nem jutunk szóhoz Forlant látva. 2-1 Uruguaynak.
54. perc: Megmondtuk, hogy nem marad 1-1.
56. perc: Muslera megint lepkézik, ez már kezd ciki lenni. Boateng beadása után rosszul mozdul ki a labdára, Jansen pedig az üres kapuba fejel, 2-2.
58. perc: Cacau parádésan indítja Özilt, aki szemben áll Muslerával, de elcselezi a helyzetet. Óriási ziccer volt.
63. perc: Godin ollózva ment az ötösön, majd a kontra után Suarez bombáz 30 méterről, Butt öklöz.
65. perc: Butt védi Forlan lövését. Közben volt egy izgalmas jelenet az uruguayi kapu előtt is: Fucile pöckölte haza a labdát, Muslera kézbe vette azt. A bíró szerint nem hazaadás volt, Jogi Löw szerint igen. A német edző örjöngött.
67. perc: Suarez kötényt ad Friedrichnek a tizenhatoson belül.
68. perc: Őrült meccs. Engedelmükkel most öt percig azt nézzük, és nem gépelünk.
73. perc: Az elmúlt öt perc krónikája: Perez fejjel szabálytalankodott, Caceres pacsizott Müllerrel, Cacau fölé bikázott, Lugano veszekedett Archundiával.
75. perc: Szétesni látszik az uruguayiak játéka.
76. perc: Schweinsteiger testcseleinek ezen a vébén mindenki bedől.
77. perc: Az elmaradt szünetbeli videóklip helyett zenei helyzetjelentés: vuvuzela, tücsökciripelés.
78. perc: Az is tanulmányba illik, ahogy Suarez a labdát fedezi. Ha kell lábszárral tolja meg, hogy ne férjen hozzá az ellenfél. A fülén is tudja táncoltatni.
81. perc: A lassításból kiderült, hogy Jansen lényegében fel sem fogta, hogy gólt fejel, a labda a fejére esett, majd onnan a kapuba.
82. perc: A labda összevissza pattog az uruguayi gólvonalon, majd Khedira fejeli be azt a kapuba. 3-2 a németeknek. Azért a németek mégiscsak németek, a szerencsére nem panaszkodhatnak.
88. perc: Fantasztikus német kontra, amelynek végén Kiessling nyolc méterről a kapu fölé emel. Elképesztően béna mozdulat volt. Kiessling (és Gomez) nem illik ebbe a német csapatba. S vajon illik-e Ballack?
92. perc: Az örökmozgó Suarez kiharcolt egy szabadrúgást 18 méterre a kaputól. Az utolsó uruguayi esély.
93. perc: Forlan lövi a labdát, ami a felső lécet találja el. Ennél jobb zárszót nem is adhatnánk ennek a parádés meccsnek. Uruguay és Németország hatalmas dicséretét érdemel a vébén mutatott teljesítményéért. A focitipp Uruguaynak is adna a bronzérmekből.