Hollandia-Spanyolország 0-1

A XIX. futball világbajnokságon új győztes avatnak. Hollandia vagy Spanyolország lesz-e a befutó?

Kérjük, 1-2 percenként frissítsen!

Mondják el véleményüket a meccsről a facebookon!

Spanyolország a vébéken egyszer jutott be a legjobb négy közé, 1950-ben. Akkor negyedik lett. Emellett a spanyolok négyszer akadtak el a legjobb nyolc között. Hollandia kétszer (1974, 1978) döntőzött, s mindkétszer kikapott a fináléban. Ki töri meg a pechszériát?

3. perc: Villa lesen. Elkezdődött a meccs.
5. perc: Spanyol helyzet. Egy jobb oldali beadás után Ramos fejel kapura, Stekelenburg bravúrral véd. Egyelőre a spanyolok egy fokozattal gyorsabban játszanak.
6. perc: Villa megint lesen.
8. perc: Kuijt szerez labdát 30 méterre a kaputól. Aztán kapkodva lő, a labda alig pattog el Casillasig.
12. perc: Ismét Ramos veszélyeztet, majd Villa lő kapásból. Megzördül az oldalháló, kívülről.
14. perc: Van Bommel takarítja el Puyolt, szabadrúgás.
15. perc: Van Persie is keménykedik. Ez már sárgát ér. Leül a meccs.
19. perc: A hollandok hosszú labdái állandóan célt tévesztenek.
22. perc: Van Bommel páros lábbal, hátulról. Sárga lap. A holland focit nem ezért szeretjük.
23. perc: A meccs negyedik sárgája, Sergio Ramos is begőzölt. Focit akarunk.
25. perc: "A strandon ma azt mondták, hogy a döntőben nem lesz vuvuzela" - izzik a gtalk. Kedves M., hangosítsa fel a tévéjét. Ne higyjünk a strandhíradónak!
26. perc: "Sneijder rángatja Busquets-t" - mondja a kommentátor. Ez jellemző a meccsre. Hamarosan átváltunk pikírt-módba, ha ez így folytatódik tovább.
28. perc: De Jong is sárga lapot kapott. Szimpla karaterúgással mellkason rúgta Xabi Alonsót. A meccs kezd olyan lenni, mint a 2006-os portugál-holland.
31. perc: Iniesta ütemtelenül passzol. Láttak már ilyet?
34. perc: A hollandok vissza akarják adni a labdát a félpályáról a spanyoloknak. Az ártatlan ívelésből majdnem gól lesz, Casillas bravúrral ment. A szöglet után van Persie gurít a spanyol kapushoz. Komoly bénázás folyik a meccsen.
35. perc: Kedves M., mea culpa, Gundel Takács Gábor szerint tényleg nincs annyi vuvuzela Johannesburgban.
37. perc: Mathijsen nyolc méterről luftot rúg. Lehet, hogy mégis világbajnok lesz.
41. perc: Női olvasóink üzeneteit szeretjük a legjobban. A narancssárgák vagy luftot rúgnak vagy spanyolt. Köszönjük, Zs.
44. perc: Majdnem láttunk egy gyors spanyol kontrát. De a hollandok megint szereltek.
45+1. perc: Robben a rövid sarokra céloz, Casillas kifigyeli a tervet. Véd.

Szidták a 2006-os vb-döntőt? Ehhez mit szólnak?

A szünetre a spanyol Las Ketchupot ajánljuk, nagyon melegen!

50. perc: "Azon vitatkozunk éppen, hogy Casillas a hüvelykujjával vagy a középső ujjával terelte-e szögletre a labdát" - megy a második félidő, ég a gtalk-vonal. A focitipp a hüvelykujjra szavaz.
54. perc: Szabálytalanság. Sárga lap Van Bronckhortsnak. A meccsen a hatodik.
55. perc: Heitinga is sárga lapot kap. Alattomosan elkaszálta Villa lábát.
59. perc: Üvöltenek a vuvuzelák.
60. perc: Két spanyol is sarkazni próbál, majd Van der Wiel elé kerül a labda, aki sarkon rúg egy spanyolt.
62. perc: Robben kihagyja a vébé legnagyobb helyzetét. A Bayern szélsője kilép a védők közül, és egy az egyben viszi Casillasra a labdát. Robben előtt táong az egész kapu, de a támadó az elfekvő Casillas lábába lő. Hihetetlen nagy ziccer volt. A passzt Sneijder adta, jegyezzük meg.
65. perc: Van Bommel az elzuhanó Xaviba lövi a labdát. Dühből. Még egy ilyen alattomos futballistát...
70. perc: Van der Wiel rúg fuftot a saját ötösén, majd Villa lövésére még visszaér, és fektében ment. Robben helyzeténél alig volt kisebb.
73. perc: Bert van Marwijk Önök szerint is alpaka-öltönyt hord?
77. perc: Sergio Ramos öt méterről fejelt a kapu fölé. Egyre több a helyzet, de még nem tapsikolunk.
79. perc: Van Bommel letapossa Iniestát, aki törleszt. Webb már nem mer sárgát adni. Pedig Van Bommelnek adhatna egy pirosat, örökös eltiltással.
81. perc: Iniesta egy parádés testcsellel lép be a tizenhatosra, de ahelyett, hogy lőne, cselezni kezd. Sneijder szereli. A bonyolultság lassan Iniesta védjegyévé válik ezen a vébén.
83. perc: Robben lefutja Puyolt, de a bekk addig rángatja és kaszálja, míg a holland lelassul. Végül Casillas vetődve ment Robben elől, aki a passzivitást mutató Webb után iszkol, dühöngve.
90. perc: A hollandok közelebb állnak a győzelemhez, a hajrában veszélyes kontrákat vezetnek.
93. perc: Sneijder 45 méterről lő kapura, a labda a reklámtáblákig pattog. Szörnyűség. Szerencsére vége. De még jön a hosszabbítás.

Miközben zajlik a hosszabbítás, nézzék meg ezt a klipet, érdemes:

92. perc: Tizenegyest reklamálnak a spanyolok. Öt játékos terül el a tizenhatoson belül, a helyzet zavaros. "Ilyen az egész meccs, mindenki próbálkozik, aztán mindenki fekszik, de semmi sem jön ki belőle" - köszönjük a hozzászólást.
95. perc: Fabregas ugyanúgy kihagyja a maga ziccerét, mint Robben. Helyzetek már vannak, de mintha mindenki be lenne oltva gól ellen.
99. perc: Iniesta már megint. Toporog, toporog, toporog. Holott ez egy gigagólhelyzet volt.
101. perc: Jesus Navas lövését blokkolják a védők. Navas játéka kellemes színfolt.
104. perc: Fabregas is kellemes színfolt. Öt védő között kígyózott át, majd lőtt. Persze, a labda mellé ment, de mi már ennek is örülünk.
105. perc: Vuvuzela-ellenőrzés. M. szerint a meccs vuvuzelátlan.

106. perc: Kezdődik az utolsó negyedóra. Villa helyett Torres. Ennek még jelentősége lesz?
109. perc: Megvan az első piros lap, csoda, hogy eddig húzták a hollandok. Heitinga visszarántja a gólhelyzetben kitörő Iniestát, ez a második sárgája, mehet zuhanyozni.
110. perc: "Xavi szeméből az a tűz hiányzott, ami az uruguayiakban tegnap megvolt. Úgy lehetett őket szeretni, hogy az csoda" - osztja meg velünk érzéseit M. Gracias.
111. perc: Van der Wiel is sárgát kap.
114. perc: Torresnek nem sikerül a csele.
115. perc: Sneijder szabadrúgása megpattan egy bekken, de Webb nem ad kornert. Ez hiba.
116. perc: Iniesta most először nem bonyolít, hanem lő. Tíz méterről a hosszú sarokba, Spanyolország 1-0-ra vezet. Tegyük hozzá, a gól előtti akciónál Eliát furcsa körülmények között szerelték a spanyol tizenhatos előterében.
120. perc: Vége, Spanyolország megnyerte a világbajnokságot, Hollandia harmadszor végzett a második helyen. Gratulálunk a győztesnek, sajnáljuk a vesztest.