Liteksz-Debrecen 1-2

, ktn

A Debrecen kétgólos előnyről várja a bolgár bajnok elleni visszavágót. Online kommentár.

Valljuk be, álomeredmény volt a Liteksz Lovecs elleni 2-0-s debreceni győzelem Nyíregyházán. A Lokit kilencven perc választja el attól, hogy a BL-csoportkör után az EL-csoportkörének hangulatát is megízlelje.

Az első mérkőzés összefoglalója

KÉRJÜK, 1-2 PERCENKÉNT FRISSÍTSEN.

Szóljon hozzánk a Facebookon.

-10. perc: Csisztu Zsuzsa ma Julia Timosenkót idézi.
-9. perc: Malinauskas nem tud igazán angolul, ez a téma a stúdióban. Meg az, hogy a Liteksz minél hamarabb gólt akar majd lőni. A meccs kezdetéig inkább hallgassanak zenét. Bármit.
3. perc: Herczeg András az óráját nézi. Még 87 perc van hátra.
5. perc: Az első bolgár lövés a lelátón landol.
7. perc: Ez már kapura ment: Janev szabadrúgását Malinauskas védi.
13. perc: A bolgárok nem töltenek, csak tüzelnek. Egyelőre ez veszélytelen.
16. perc: Zanev lövése kijön Malinauskasról, a felszabadítás rövid, Sandrinho azonban fölébombáz. Ez már helyzet volt, ébresztő.
19. perc: Janev félfordulatból, kapásból lő. Szép mozdulat.
20. perc: Lehet, hogy a Liteksz nem lőtt gólt az első húsz percben, de ha minden így folytatódik tovább, hamarosan fog.
22. perc: Mijadinoski tisztáz az ötösön. Aztán Varga az alapvonalnál. Tisztázunk, tisztázunk.
24. perc: Szakálynak volt egy gyönyörű labdaátvétele. Eddig ez volt a legszebb támadómozdulat egy lokistától.
25. perc: Milanov egészséges lövése alig megy mellé.
27. perc: Czvitkovics rúgótechnikája egészen hihetetlen. 35 méterről, jobb külsővel bombáz a jobb felső sarok felé, Vinicius bravúrral véd.
35. perc: A bolgárok elvesztették a kedvüket, leült a meccs.
36. perc: Birkózójelenet a bolgár tizenhatoson belül. A lényeg, hogy nem lett gól.
37. perc: Megint Zanev lő, Malinauskas véd. A bolgár hátvéd a mezőny legjobbja eddig.
39. perc: Kár is feljegyezni a lovecsi helyzeteket, annyi van belőlük.
40. perc: Ejha. Varga József villan. A középpályás átviharzik a félpályán (a bolgárok csak loholnak utána), majd ad egy "tottis" passzt Szakálynak. Ezerszázalékos ziccer, de Szakály mellé lő. Nagy kár érte.
45. perc: Még egy veszélyes Janev-lövés. Eddig mázli, hogy egál.

A meccs első félideje: kettesalá. Hogy valami jó is történjen velünk ma este, hallgassuk meg a Ladytron Black Cat című számát. A Ladytron a legjobb popzenekarok egyike, a dalban Mira Arojo bolgárul énekel.

48. perc: Laczkó és Kabát csúnyán összefejel, Tom pedig - nem túl sportszerűen - továbbrobog a labdával.
50. perc: Jelenkovics sokadszor rúgja le ellenfelét.
53. perc: Yannick végre megmutatta, miért imádták őt Kecskeméten. A Kabát helyére beálló szélső egy kontránál elpöcköli a labdát Petkov orra elől (ez briliáns volt), majd éles szögböl, spiccel a hosszú sarokba továbbít. 0-1, összesítésben már háromgólos a Loki előnye.

Yannick ütemtelen spicclövése Ronaldót idézte, köszönjük, Béla!

61. perc: Kettős csere a Liteksznél. Harminc perc alatt négy gól kéne a bolgároknak, hét és félpercenként egy. Mire ezt elolvassák, hétpercenként.
67. perc: Hatpercenként.
68. perc: A bolgárok feladták ezt a meccset. Ami nem is csoda, a Liteksz elég szervezetlen galerinek tűnik. ------ Erre szereznek egy gólt - Niflore. Beint a szurkolóknak, kifütyülik. Kellett nekünk jósolgatni, 1-1.
74. perc: Pályán Dombi.
77. perc: Semmi nem történik a pályán.
78. perc: Bernáth kiharcol egy szögletet.
81. perc: Eldőlt. Czvitkovics parádés gólt rúg. Mintha abolgárok nem tudnák, hogy őt nem szabad lőni hagyni. Kottából csinálja, minden mozdulatát előre látjuk: befelé húz, majd egy kis kivárás után 20 méterről a hosszú sarokba emel, senkitől sem zavartatva. 2-1 a Debrecennek.
89. perc: Már csak az ünneplés van hátra. A Debrecen a BL után az EL csoportkörébe is bekerült. Ez azért szép teljesítmény.

VÉGE. A Debrecen 4-1-es összesítéssel, kettős győzelemmel jutott be az EL csoportkörébe. Akár a Juventus, a Liverpool vagy a PSV is lehet a magyar bajnok ellenfele.

Zárásként - az utolsó percekre csereként beállt Máté Péter kedvéért is - Máté Péterrel búcsúzunk Önöktől (mára mindenki megúszta a metált). Köszönjük a figyelmüket! Legközelebb hétvégén partizánkodunk élőben.