Premier League: ki nevet a végén?

Premier League, 30. forduló

Semmit sem bíztunk a véletlenre, és kiszámoltuk, hogy ki lesz a bajnok.

Nos. A bukmékerek a Manchester Unitedet favorizálják, de egy ilyen szalonbefutó túlontúl unalmas lenne. A magunk részéről a vad finisben reménykedünk, eksztatikus utolsó pillanatokkal, húzatják agyba-főbe, beugranak a nagybőgőbe, a tabella pedig percről percre változik. Jöjjön tehát a szétírás a hátralévő meccsekkel:

1. Manchester Utd (63 pont)
Ha azt akarjuk, hogy az izgalomtól lerágjuk a körmünket a bajnoki hajrában, akkor kénytelenek vagyunk mostohán bánni a favorittal. Induljunk ki abból, hogy a ManU mindkét rangadóján elhasal (Arsenal away, Chelsea home):

2. Arsenal (58 pont)
A ManU-val megvolnánk, kérjük a következőt. Arsenal? Ejnye: most hiányoznak csak igazán a Newcastle elleni 4-4 során elkótyavetyélt pontok. Tanulság: négygólos előnyt nem lehet büntetlenül elszórakozni, soha, sehol, senkinek. Az Arsenal büntetése: sok kis ikszből építeni katedrálist.

3. Chelsea (54 pont)
Mit tudunk a Chelsea-ről? Tudjuk azt, hogy éhes ("éhes disznó makkal álmodik" stb.), s valami azt súgja nekünk, hogy a nagy zabálás eljövend (lásd még: "evés közben jön meg az étvágy" stb.). Úgyhogy:

4. ManCity (53 pont)
Nem túl valószínű forgatókönyv, de tegyük fel, hogy a ManCity innentől kezdve mindenkit legyőz. Ledózerol. Lemos. Eltakarít az útból. Zsebre tesz. Kenterbe ver. Leigáz. Egyszóval nincs kecmec:

- Bolton, idegenben: 3 pont

Ideális esetben lesz négy csapatunk 77 ponttal. Mi dönt akkor? Egy: a gólkülönbség. Kettő: a több lőtt gól. S ha ezek alapján is minden egál? Akkor az egymás elleni meccsek eredménye jön? Nem. Sorsolás lesz? Nem. Hanem? Hanem: ha két vagy több csapat minden mutatója azonos, akkor a szövetség dönt arról, milyen formában mérkőznek meg egymással a bajnoki címért. (Innen folytatjuk.)

Tények & érdekességek

Az Arsenal az egyetlen csapat a Premier League-ben, amely 2011-ben még nem kapott ki bajnoki meccsen (6-4-0). A legtöbb pontot azonban 2011-ben a Manchester United (25) és a Liverpool (23) gyűjtötte.

Az emberhátrányban játszó Manchester United a 88. percben szerezte meg a győztes gólt a Bolton ellen, a bolgár Dimitar Berbatov révén. Berbatovnak ez volt az első olyan gólja a ManU-ban, amelyet csereként beállva szerzett.

A Manchester United utolsó 11 hazai bajnokiját megnyerte.

A Fulham eddig 23-szor játszott az Everton otthonában bajnoki mérkőzést, s még egyszer sem nyert (0-5-18).

Gera Zoltán (Fulham) még a kispadon sem kapott helyet szombaton.

A Blackpool már 2-0-ra is vezetett Blackburnben, mégsem tudott nyerni. Ez a harmadik eset idén, hogy a Blackpool nem tudta győzelemre váltani kétgólos előnyét.

Aston Villa-Wolves 0-1, ez volt a Farkasok első győzelme a Villa Parkban 1980 óta.

Stoke-Newcastle 4-0, ez volt a Stoke legnagyobb arányú győzelme az élvonalban az utóbbi 27 évben, s az 1970/71-es szezon óta először sikerült a Stoke Citynek otthon és idegenben is legyőznie a Newcastle-t.

A Manchester City 2011-ben még nem tudott győzni idegenbeli tétmérkőzésen (0-5-3).

Sunderland-Liverpool 0-2; a Sunderland utóbbi tíz Liverpool elleni bajnokiján csak három gólt lőtt.

Tottenham-West Ham 0-0. A West Ham utoljára 1999-ben győzött a White Hart Lane-en (2-1-re). Akkor még Harry Redknapp volt a Kalapácsosok edzője, s abban a West Hamben olyan játékosok szerepeltek, mint Ian Wright, Frank Lampard vagy Rio Ferdinand.

Az angol harmadosztályban 20 032 néző látta a Southampton-Sheffield Wednesday (2-0) mérkőzést. Ez több, mint a magyar élvonal nyolc hétvégi meccsének összesített nézőszáma.