Akarsz róla beszélni, Cristiano?

Akarsz róla beszélni, Cristiano?

, gj

La Liga, 19. forduló

Várhatóan spanyol bajnoki címet ünnepelhet idén; nem kizárt, hogy a Real Madriddal megnyeri a BL-t; és valószínűleg ő lesz a spanyol gólkirály is.



Évi 12 millió eurós alapfizetésével a világ egyik legjobban kereső futballistája, barátnője Irina Sajak orosz szupermodell, viaszszobra van Madame Tussaud londoni panoptikumában, Facebook-rajongóinak a száma meghaladja a 10 milliót, a szurkolók pedig hétről hétre az ő nevét skandálják.

Miért duzzog mégis Cristiano Ronaldo?

Mert a "Viva, Ronaldo!" nem a madridi Bernabéuban, hanem - még mindig - az Old Traffordon szól.

A madridi szurkolók azt várják Ronaldótól, hogy térdre kényszerítse a Barcelonát. S amikor ez nem sikerül (Ronaldo eddigi tíz El Clásicójának mérlege: 1-3-6), akkor taps helyett füttyel honorálják a látottakat.

Ezt vette zokon Ronaldo, aki a Granada elleni meccsen (5-1) már nem is ünnepelte a gólját. Bosszúból. Semmi győzelmi mámor, semmi diadalüvöltés, semmi közös öröm a madridi szurkolókkal. Csak a sértődött pofa, miközben morcosan elkocogott. Disznók elé gyöngyöt, nyilván ezt gondolta.

Úgyhogy a madridi PR-stáb most gőzerővel dolgozik a közhangulat javításán, Mourinho és Casillas is megvédte Ronaldót a nyilvánosság előtt ("ő már csak ilyen"), egyedül Alfredo Di Stéfano volt az, aki a szurkolóknak adott igazat. "Ha valaki pénzt fizet a belépőért, akkor szabadon véleményt nyilváníthat a stadionban. Ha tetszik neki a meccs, akkor tapsol. Ha nem tetszik, akkor fütyül. Ez ilyen egyszerű. A szurkolók különben sem bántani akarták Ronaldót, hanem minél jobb játékra ösztönözni."

Ronaldónak a Mallorca elleni szombati bajnokin sem ment a játék. Egyszer telibe találta a felső lécet, más érdemlegeset azonban nem csinált. A meccset nem ő, hanem Higuaín és Callejón nyerte meg a Realnak.

Meg a bíró, Pérez Montero.

Az arbitróról sok mindent el lehet mondani, csak azt nem, hogy pártatlanul vezette volna a mérkőzést. A második félidőben például (1-0-s állásnál) les miatt érvénytelenítette Víctor Casadesús gólját, holott a mallorcai támadó a saját térfeléről indult az előreívelt labdára. Maradt az 1-0, innen fordított a Real.

"Ilyenkor jöhetne a szokásos szöveg, hogy nem volt szerencsénk. Csakhogy ma este nem a csapatomnak, hanem a játékvezetői hármasnak nem volt szerencséje. Hogyan lehetett Víctor helyzeténél lest ítélni? Hol bóklászott a partjelző? Nem is értem. Képzeljék el a reakciókat, ha ez nem velünk, hanem a Real Madriddal történik. Világraszóló botrány lenne belőle" - jegyezte meg epésen Joaquín Caparros, a Mallorca trénere.

A Real azonban nyert, világraszóló botrány nincs, holnap viszont lesz egy El Clásico a spanyol kupában. S bár José Mourinho úton-útfélen azt hangoztatja, hogy számukra a bajnokság a legfontosabb, ez senkit se tévesszen meg: kicsi az esélye annak, hogy a szerdai Real-Barca a béke és a barátság jegyében zajlik majd.

Tények & érdekességek


Az IFFHS szerint a spanyol La Liga a világ legszínvonalasabb bajnoksága.

Utolsó hét idegenbeli bajnokiját megnyerte a Real Madrid: Espanyol 4-0, Málaga 4-0, R. Sociedad 1-0, Valencia 3-2, Gijón 3-0, Sevilla 6-2, Mallorca 2-1.

Bilbao-Levante 3-0, a baszkok utóbbi 22 tétmeccsükből csak kettőt veszítettek el.

Xavi Hernández a 400. bajnokiját játszotta a Barcelona mezében, a katalánok 4-2-re verték a Betist, de csak Mario kiállítása után tudták bedarálni ellenfelüket (tegyük hozzá: a Barca negyedik gólja kamu tizenegyesből született).

El Clásico a spanyol Király Kupa negyeddöntőjében: a Real Madrid és a Barcelona január 18-án a Bernabéuban, január 25-én pedig a Camp Nouban találkozik.


(gj)

A cikk a pozsonyi Új Szó futballmellékletében jelent meg.

További cikkek a rovatban

Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok

, Kiss Tibor Noé

Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok

Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.

Tovább

Prémium párizsi

, Kiss Tibor Noé

Prémium párizsi

Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?

Tovább

Angol gólokban tobzódunk

, Kiss Tibor Noé

Angol gólokban tobzódunk

Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.

Tovább

Kékre verték Rómában a kékeket

, Kiss Tibor Noé

Kékre verték Rómában a kékeket

A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.

Tovább

Újhullámos olasz klubfoci

, Kiss Tibor Noé

Újhullámos olasz klubfoci

Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!

Tovább

Guardiola egyik legnagyobb győzelme?

, Kiss Tibor Noé

Guardiola egyik legnagyobb győzelme?

Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.

Tovább

Totális német futballblama

, Kiss Tibor Noé

Totális német futballblama

A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.

Tovább

Isztambulban a füldugó sem segített

, Kiss Tibor Noé

Isztambulban a füldugó sem segített

A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.

Tovább

Az ember, aki fut

, Somos Ákos

Az ember, aki fut

A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…

Tovább

Majdnem le lettünk

, Kiss L. László

Majdnem le lettünk

Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.

Tovább