Spanyolország-Olaszország 1-1

, kl

Ezen a meccsen lüktető latinos futballt, és sok gólt is láthatunk, de nagyjából ugyanennyi esély van az első unalmas gólnélküli döntetlenre is.

A két csapat legutóbbi találkozóját alig egy éve, Bariban játszották. Akkor az olaszok - némi meglepetésre - legyőzték a világ- és Európa-bajnok spanyolokat.

1. perc: A spanyolok kezdik a meccset, a szemközti lelátón hatalmas fejér folt éktelenkedik. A nap süt oda?
2. perc: De Rossi szerelte Jordi Albát tekintélyt parancsolóan.
5. perc: A spanyolok a Barcelona stílusában próbálnak focizni, az olaszok felvették a sündisznóállást.
8. perc: A spanyolok a tizenhatoson belül cicáztak, az olaszok elkeseredetten - de hatékonyan - védekeztek.
11. perc: Balotelli fejelt hátra a spanyol térfélen, de a labdát az ellenfél szerezte meg. Silva került lövőhelyzetbe, de elpuskázta. Ebben több volt.
13. perc: Pirlo szabadrúgását védte Casillas bravúrral. Ez Del Piero szöge lett volna.
17. perc: Egyelőre lüktet a meccs. Köszönhető ez annak is, hogy az olaszok nem ölik a játékot.
21. perc: Kiegyenlített a mérkőzés, nyoma sincs a spanyol dominanciának.
22. perc: Újabb figyelmeztetés a spanyoloknak: Cassano lövése kerülte el centikkel a jobb alsó sarkot.
25. perc: Silva és Iniesta kényszerítője után került helyzetbe a Barca játékosa, de ismét sikerült egy védőnek belelépni a lövésbe.
26. perc: Alba cselezgetett, Balotelli letaposta. Megúszta a sárgát.
30. perc: A spanyolok letanyáztak az olasz tizenhatos előtt. Egyelőre csak szögletig, majd egy Iniesta-bombáig jutottak.
32. perc: Cassano támadta meg Casillast, majd felrúgta az őt kicselező kapust. Ezért sincs sárga, fekete pont a magyar bírónak.
34. perc: Cassano lövése után Balotelli akaszkodott össze egy védővel. Az olasz büntetőt reklamált, majd ennek elmaradása után ököllel verte a földet. Kassai nyugalomra intette.
36. perc: Marchisio az Eb eddigi legszebb gólját lőhette volna. Ballal, kapásból a léc alá, de Casillas résen volt.
37. perc: Kassai megunta Balotelli belépőit, megvan a sárga lap.
39. perc: A spanyolok a gólvonalról akarnak gólt lőni? Az olasz védők egyelőre hibátlanok.
43. perc: A spanyolok már az ötös felesnél járnak. Megint szöglet.
44. perc: Iniestán most nem volt védő, de a spanyol fölé lőtt.
45. perc: Cassano beadását Motta fejelte kapura, de Casillas megint résen volt. Előtte Balotelli oxival tartott benn a pályán egy "benntarthatatlan" labdát.

Az első félidő eddig remek játékot hozott. A szünetben hallgassunk egy kis spanyol ska-zenét.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.
49. perc: Fabregas került lövőhelyzetbe, de lövése csak Buffon önbizalmát növelte.
51. perc: Egy eladott labda után három a kettőben vezették rá az olaszokra a labdát, de Iniesta ezt is mellélőtte.
53. perc: Balotelli szerezte meg a labdát az oldalvonal mellett, begyalogolt a kapuig, de a visszarohanó Ramos leszerelte az ötös sarkán. Várjuk olvasóink tippjeit: vajon mire várt Balotelli???
56. perc: Di Natale váltja Balotellit. Végre!
60. perc: Három perce nem volt helyzet.
61. perc: Pirlo indult meg a félpályán, kiugratta Di Natalét, aki a hosszú sarokba belsőzött. Szenzációs olasz gól: 0-1!
63. perc: Iniesta századik lövését is védte Buffon.
64. perc: Fabregas azonban nem szórakozott, és egy kiugratás után kiegyenlített. 1-1.
69. perc: Kicsit szusszannak a csapatok. Megérdemlik.
72. perc: Sajnos már csak 18 perc van hátra. Ez az Eb eddigi legjobb meccse.
73. perc: Jesus Navas beadását Jordi Alba lőtte kapásból mellé. És jön Fernando Torres...
75. perc: ...aki azonnal ziccerbe került, de Buffon szenzációs ütemben érkezett és elvette tőle a labdát.
77. perc: Giovinco emelte be a labdát Di Natalénak, aki hat méterről kapásból mellé lőtt. Hatalmas ziccer volt ez is.
82. perc: Kassait méltatja Knézy Jenő, egyetértünk. A magyar bíró kifogástalanul vezeti a meccset. Az első félidőben kiosztott fekete pontját kiradíroztuk.
83. perc: Olasz labdakezelési hibából Torres került helyzetbe, de elügyetlenkedte. Ahogy mostanában szokta.
85. perc: Torres harmadszor került helyzetbe, de ezt most elönzőzte, vagy elbénázta. Ahogy tetszik. Jesus Navas pedig az üres kapuba guríthatott volna.
88. perc: Most Marchisio dönthette volna el a meccset. Csak a fejünket kapkodjuk ennyi ziccer láttán.
90+2. perc: A spanyolok nem hagyják abba a támadást: Xabi Alnso bombázott mellé.
90+3. perc: Szenzációs mérkőzésen vagyunk túl, ahol igazságos döntetlen született.