Magyarország-Hollandia 1-4

, kl

Sikerül-e borsot törnünk a vb-ezüstérmes, de az Eb-n leszerepelt hollandok orra alá? Hamarosan kiderül, tartsanak velünk!

Kezdésnek idézzük fel a legutóbbi holland-magyaron szerzett három találatunkat. (Az öt holland gólra most nem voltunk kíváncsiak).

0. perc: Adyt idézi az MLSZ: "Akkor születtek nagy dolgok ha bátrak voltak akik mertek..." - No, majd meglátjuk.
3. perc: A másfeledik holland helyzetből gól született. Van Persie kiugrása után még backspace-eltünk, most azonban muszáj bepötyögnünk: Narsingh beadása utána Lens fejelt a bal alsó sarokba... 0-1.
7. perc: Gera esett el a tizenhatoson belül, a hazai pálya előnye tizenegyest ért, Dzsudzsák pedig a jobb alsóba bombázott: 1-1!
13. perc: Van Rhijn nem tudta levenni a labdát, bedobás nekünk.
15. perc: Elszaladt ez a negyedóra, a gólok mellett azonban nem sok minden történt.
17. perc: Proenca a büntető óta nem fúj le holland belépőket.
19. perc: Megint vezetnek a hollandok: Martins Indi ötméteres körzetében nem volt magyar védő. Miért? 1-2.
23. perc: Még csak a meccs negyedénél vagyunk, de kezdünk aggódni Menczer Tamás egészségéért. Nehogy szívinfarktust kapjon.
25. perc: Clasie bombázott kapura 40-ről. Bogdán - ha üggyel bajjal is - megfogta.
28. perc: Narsingh beadását Lipták kanalazta ki az ötösről, félfordulattal. Szenzációs mentés volt.
30. perc: Sneijder hitte azt, hogy 40 méterről is veszélyes szabadrúgást lőhet. Tévedett. Sajnos nincsenek helyzeteink.
33. perc: Priskin labdát szerez, Gera cselez, aztán eladja. Hiába, a hollandok ellen tűpontos játék kellene.
37. perc: Dzsudzsák sárga lapot kapott, mert sípszó után rúgta el a labdát. Dicséretes az akarása, de amatőr dolog ezért besárgulni...
39. perc: Van Persie önzőségének köszönhetjük, hogy a hollandok nem vezetnek már két góllal.
41. perc: A hollandok hátul passzolgatnak, a közönség fütyül, a mieink keresik a labdát.
42. perc: Egyszer volt Budán kutyavásár: Koman esése után Proenca továbbot intett.
45. perc: Dzsudzsák próbálta meglepni Sketelenburgot egy szabadrúgással, de a holland kapus átlátott a szitán.
45+1. perc: Egy kezezést is számonkérhetünk most Proencán a tizenhatoson belül, de mondjuk ki: sajnos a magyar csapat alárendelt szerepet játszik. Amíg viszont csak egy gól a hátrányunk, még bármi lehet. Szünet.

49. perc: A második félidő eddig az elsőhöz hasonlít: holland nyomás a magyar térfélen, a kontráink pedig hamar kifulladnak.
53. perc: Ez mi volt? Elek Ákos fejelte középre a labdát egy ártatlan beadás után - pontosan Lens elé, aki köszönte szépen: 1-3.
57. perc: Dzsudzsák vérszegény szabadrúgása 20 méterről. Most kellett volna akkorát belerúgni, mint az első félidőben a sárga lapnál...hárította bravúrral Sketelenburg.
58. perc: Az elmúlt 10 év legszebb magyar támadása sem volt elég a szépítéshez: Priskin pöckölését hárította Sketelenburg. Felpörgött a magyar csapat.
63. perc: Azóta volt két holland lehetőség, most pedig egy zúgó felsőkapufa Sneijdertől. Megúsztuk.
66. perc: Mostantól csak a holland kapufákról és gólokról számolunk be, a helyzetekről nem.
70. perc: Magyar helyzet viszont nincs, úgyhogy át kell gondolnunk a fenti kijelentésünket. Szerencsére már csak 20 perc van hátra. Innen nincs visszaút, de ne legyen igazunk!
74. perc: Önök hogy érzik magukat a negyedik holland gól után? Vajon a védőink miért nem mozdultak meg? Huntelaar, 1-4.
76. perc: Szalai nevét skandálja a közönség. Sajnos már ő sem segíthet.
79. perc: Dzsudzsák beadását Gyurcsó elől rúgták ki a hollandok. Pedig ez szép volt.
87. perc: Menczer Tamás próbál hitet verni a nézőkbe. "Négy gólt ajándékoztunk a hollandoknak" - ezt is ő mondta.
90. perc: Huntelaar szórkakozta el a hollandok huszonharmadik ziccerét.
90+3. perc: Vége a találkozónak, alszunk egyet, holnap értékelünk.