A spanyolok passzolgattak, Neymart aprították

Tények & érdekességek a Konföderációs Kupáról.

A Brazília-Spanyolország döntőben összesen nyolc Barcelona-játékos lépett pályára a két kezdőcsapatban. A spanyoloknál hatan (Pique, Alba, Xavi, Busquets, Iniesta, Pedro), a braziloknál ketten (Dani Alves, Neymar) kezdik a következő szezont is a Barcánál.

A sorozatban harmadszor győztes Brazília zsinórban 12 mérkőzést nyert a Konföderációs Kupák történetében. A brazilok 2005-ben Mexikótól kaptak ki a csoportmérkőzések során.

A brazilok a döntő 2. percében vezetést szereztek Spanyolország ellen - Fred révén. Ez volt a leggyorsabb gól, amit a spanyol együttes kapott Vicente Del Bosque irányítása során.

Spanyolország 29 tétmérkőzés után veszítette el veretlenségét. A spanyolok a KK-döntőt megelőzően a 2010-es vébén kaptak ki - Svájctól.

Az Olaszország-Uruguay bronzmérkőzésen összesen 41 kapura lövési kísérletet láthattak a nézők - hárompercenként egyet.

Luis Suárez csereként beállva két gólt szerzett a Tahiti elleni mérkőzésen, amelyet Uruguay 8-0-ra megnyert. Suárez ezzel átvette a vezetést az uruguayi válogatott örökranglistáján Diego Forlántól. Jelenleg Suárez 35, Forlán 34 gólos.

A torna legsportszerűbb mérkőzése a Nigéria-Spanyolország (0-3) találkozó volt, amelyen mindössze 14 fault esett, és a bíró egyetlen lapot sem osztott ki a 90 perc folyamán.

A legtöbb pontos passzt a spanyol-olasz elődöntőben láthatták a nézők (1248), a legkevesebbet az Uruguay-Tahiti találkozón (580).