Eldőlt a bajnokság?

Olaszország, 24-25. forduló

Del Piero a cserepadról beállva gyakorlatilag megszerezte a bajnoki címet a Juventusnak. A tavaszi szezon legfontosabb meccsén a torinóiak 2:1-re verték az Internazionalét a Giuseppe Meazza stadionban.

Hatalmas volt a tétje az a vasárnap esti rangadónak, hiszen az Inter egy esetleges győzelemmel hat pontra csökkenthette volna a Juventus előnyét.

Vége az izgalmaknak?
A két csapat összecsapását Derby d’Italiának nevezik, mivel csak a milánói kék-feketék és a Zebrák tagjai megszakítás nélkül az élvonalnak. Az elmúlt években a Juventus minden szinten tarolt, de az Internazionale ellen valahogy nem ment a torinóiaknak: a legutóbbi két szezon bajnokcsapata például egyszer sem tudta legyőzni a milánói alakulatot. Az első félidő viharos Juve-rohamokkal kezdődött, a hazaiak csak a félidő közepén vették át az irányítást. A 42. percben Adriano hatalmas gólt ragasztott szabadrúgásból Buffon kapujába, de figyelmen kívül hagyta, hogy Paparesta bíró mindvégig felemelt kézzel jelezte: közvetett szabadrúgásról van szó. Szerencsére jött a szünet, így az indulatok nem szabadultak el. A második játékrész kiváló játékot hozott: Ibrahimovics góljára Samuel még válaszolni tudott, de a csereként beálló Del Piero egy tökéletes szabadrúgásgóllal eldöntötte a meccs, és talán a bajnoki cím sorsát is. Még az is elképzelhető, hogy ezzel a góllal a repülőjegyét is megváltotta Németországba. Az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy az utolsó percben Recoba kapufára csavart egy szabadrúgást.

Pippo és Mamma Roma
A Juventus diadala mellett szinte eltörpül, hogy a héten mindkét fordulóban kitett magáért a mostanában sokat szidott Milan: két meccsen nyolc gólt lőttek Ancelotti fiai, amiből a régi önmagát idéző Pippo Inzaghi négyet vállalt. A Treviso ellen kétszer is eredményes Sevcsenko pedig elérte 165. hivatalos gólját a Milan színeiben, ezzel egy olyan sztárt utasított maga mögé a házi örökranglistán, mint Gianni Rivera… Már csak egyvalaki van előtte, de a 221 gólos Gunnar Nordahl megelőzésével néhány szezont még várnia kell az ukránnak.
Az AS Roma is két meccsből kettőt nyert a héten, bajnoki sorozatában így már kilenc győzelemnél járnak a Farkasok! A hét vesztese egyértelműen az Internazionale lett, hiszen Manciniék egymás után két rangadót is elbuktak: a Juventus elleni 1:2 előtt szerdán hasonló arányú vereséget szenvedtek Firenzében is. Tizenhét éve várnak hiába a scudettóra Milánó kék-fekete felében, pedig a klub centenáriumához közelít: az Internazionale 2008-ban ünnepli századik születésnapját.

Visszautasított ultimátum
Két edzőváltás is borzolta a kedélyeket az olasz futballban a múlt héten. A Reggina elleni hazai vereség után menesztették Serse Cosmit. A csupaszív edző távozását érdekesen kommentálta a csapat veterán középhátvédje, Valeri Bertotto: „Végre lesz taktikánk is.”
Váratlanabb volt, hogy az idén kifogástalanul menetelő Livorno edzőjét immár nem Roberto Donadoninak, hanem Carlo Mazzonénak hívják. Aldo Spinelli elnök egy héttel ezelőtt egy tévéműsorban kifogásolta az egykori Milan-sztár munkáját, és ultimátumként az Ascoli elleni hétközi bajnoki megnyerését tűzte ki célul. A kiscsapatot a hatodik helyre felfuttató Donadoni azonban nem kért a megaláztatásokból, és már kedden lemondott. Sokak szerint így egyre valószínűbb, hogy nyáron ő lép majd Carlo Ancelotti helyébe a Milannál. Meglátjuk.

- ktn -

*****

eredmények: 24. forduló

Milan–Treviso 5:0 (1:0)
Gólszerzők: 14. Kaká, 53. és 65. Sevcsenko, 62. Gilardino, 73. Inzaghi
Roma–Cagliari 4:3 (2:2)
Gólszerzők: 25. Perrotta, 35. Rossi, 78. és 91. Totti (mindkettő 11-esből), ill. 15. Suazo, 19. Langella, 55. Conti
Lecce–Empoli 1:2 (0:2)
Gólszerzők: 80. Ledesma (11-esből), ill. 2. Almiron, 41. Tavano (11-esből)
Messina–Siena 0:0
Palermo–Lazio 3:1 (1:0)
Gólszerzők: 12. Gonzalez, 56. Tedesco, 65. Caracciolo, ill. 84. Belleri
kiállítás: 61. Behrami (Lazio)
Udinese–Reggina 1:2 (1:1)
Gólszerzők: 15. Iaquinta, ill. 40. és 61. Amoruso.

Sampdoria–Messina 4:2 (1:1)
Gólszerzők: 20. Castellini, 69. (11-esből) Volpi, 81. Tonetto, 90. Foti, ill. 18. Muslimovic, 89. (11-esből) Di Napoli
kiállítás: 65. Storari (Messina)
Siena–Roma 0:2 (0:0)
Gólszerzők: 70. De Rossi, 90. Mancini
Internazionale–Juventus 1:2 (0:0)
Gólszerzők: 74. Samuel, ill. 63. Ibrahimovics, 85. Del Piero.