Micsoda nap! 2 meccs, 0 gól

, Kiss Tibor Noé

Atlético Madrid–PSV Eindhoven, Manchester City–Dinamo Kijev: a BL-sorsolás után valahogy úgy tűnt, nem ez a játéknap lesz a kedvencünk. Nem is lett az.

Az Atlético Madrid kapcsán mindenhol azokkal a statisztikákkal bombáznak bennünket, hogy Diego Simeone csapata milyen kevés gólt kap. Ez óriási, a gond csak az, hogy nem is lő túl sokat. Így fordulhatott elő, hogy a keddi Atlético–PSV párharc volt az első összecsapás a Bajnokok Ligája kieséses körében, amelynek során egyik mérkőzésen sem született gól. A felek a két meccs alatt összehoztak két nulla-nullát – aligha kárpótolt bárkit is 210 percnyi szenvedés után, hogy a tizenegyeslövések során tizenötször rezdült a háló.

A PSV egyébként a második félidőben óriási esélyt szalasztott el: Jürgen Locadia lövését Jan Oblak a kapufára ütötte, a kipattanót az üres kapu felé bólintó de Jong labdája pedig fejbe kólintotta az ötösön ácsorgó Filipe Luist. Ez a kabaréjelent volt a meccs fénypontja, különben a csapatok csak erőlködtek, és még a csereként beálló Fernando Torresnek sem sikerült megszereznie első BL-gólját az Atlético mezében, éles szögből leadott lövését a másik kapus, Jeroen Zoet hárította. A meccsen kiválóan védő kapusoknak aztán a büntetőknél nem volt szerencséjük, a Phillip Cocu által az utolsó percekre behozott Luciano Narsingh a kapufára bombázott, Juanfran viszont kilőtte a jobb alsót: 8:7.

Ez az Atlético: a 31 éves hátvéd eksztázisban, csillogó szemekkel tette le a labdát a tizenegyespontra Narsingh hibája után. Minden az arcára volt írva: ezt a meccset ő akarta eldönteni ötvenezer néző előtt, és biztos is volt abban, hogy ez sikerül neki. Természetesen sikerült, a Simeone-féle modell továbbra is működik, az Atlético egy viszonylag gyenge (és a mérkőzés nagy részében szimpatikusabban játszó) ellenfélen túljutott, de számára most kezdődik csak a buli, az argentin tréner csahosai mostantól várhatóan az igazi nagycsapatok sztárjainak vádliját harapdálhatják.

Kevesebb volt az érzelem és a lelkesültség Manchesterben, ahol a City és a Dinamo Kijev meccse is 0:0-ra végződött (Kijevben a City győzött 3:1-re). Ennél is hervasztóbb, hogy az első félidőben egyetlen kaput eltaláló lövést sem jegyezhettek fel a statisztikusok, ráadásul a City a meccs végéig is csupán egy kapura tartó lövésig jutott. Siralmas mutató. A továbbjutás ettől függetlenül megvan az angol csapat számára, amely így története során először jutott be a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában. A derekasan küzdő ukránoknak pedig továbbra sincs szerencséjük az angliai fellépésekkel: 3 döntetlen, 11 vereség, ez a mérlegük a szigetországban.

A nap játékosa: Jan Oblak (Atlético)

Milyen jó a szlovéneknek, Handanovic mellett van egy Oblakjuk is… A madridiak szlovén kapusa még csak 23 éves, de már kulcsember egy európai sztárcsapatnál. A PSV ellen egyszer kellett védenie, de az nagy volt.