Kleinheisler és Szalai, nevüket mindenki ismeri

, Focitipp Official

Írjon frappáns bevezetőt, akinek két anyja van! BARTÓK IMRE, KISS LÁSZLÓ és KISS TIBOR NOÉ közös kommentárja a magyar válogatott szenzációs győzelméről.

I. FÉLIDŐ

0. perc: Évtizedeken keresztül hallgattuk, hogy a magyar himnusz a legszomorúbb a világon. Ez tévedés: az osztrákok himnusza még a miénknél is nyomasztóbb. Jó kis hely lehetett az a Monarchia. (KTN)

1. perc: A szovjetektől a 2. percben kaptunk gólt Irapuatóban, Bordeaux-ban már 30 másodperc után vezethettek volna az osztrákok. Alaba-kapufa, bazi nagy magyar mázli. (KTN)

1. perc: Alaba alibizik, galaktikus távolságokból, értelmetlenül lődözget, mindezt hátvéd létére. (BI)

1. perc: Sokk! Sört! (KL)

8. perc: Kleinheisler Alabából inspirálódik, kevésbé meggyőzően, de ugyanolyan kevés hatékonysággal. (BI)

8. perc: Egymás után három magyar passz, utoljára ilyet 1972-ben láttunk az Eb-n. (KTN)

11. perc: Kleinheisler előbb eltörte a lasztit, most meg az égbe lőtte. Laci: arany középút! (KL)

20. perc: „Dzsudzsák volt keveset játékban.” (Hajdú B. I.) Khm, khm. Lassan kinéz egy másodedzői poszt Storck mellett a nyírlugosi Fittipaldinak. (KTN)

22. perc: Egymás után 10 jó magyar passz: ollézik a közönség, 0-0. Apró örömök. (KL)

23. perc: Szalai oxizik, Gera kapásból lő. Nem veszélyes, de nagyon szép. (KTN)

23. perc: Gera egy életerős lövéssel véteti észre magát. Nagyon megérdemelné a gólt ez a fiú! (BI)

25. perc: A Marvel-univerzum következő szuperprodukciója: Arnautovic vs Fiola, avagy rosszfiúk ha találkoznak. (BI)

27. perc: A játékvezető félrehívja Szalait, és megleckézteti. Reméljük, azt magyarázta el neki, hogyan kell gólt lőni. (KTN)

30. perc: Ideje nyitni egy sört, most amúgy lanyhul az iram. (KL)

30. perc: Nagy Ádám felveszi a cipőjét. Van valami megejtő a látványban, úgy ül a fűben, mint alsós kölyök a grundon, semmitől sem zavartatva magát. (BI) – örül, hogy megúszta az érettségit (KL)

34. perc: Dragovic pókfociban nagyon odaokvetlenkedett Szalainak. (BI)

36. perc: Király kivédett egy olyan lövést, amit az EB eddigi meccsein már 3-4x benéztek a kapusok (vö. Volkan hibája Modric bombájánál). (BI)

40. perc: A passzainknál vánszorog a labda, a beadásainknál összevissza szálldogál. Gyenge a meccs. Ausztria is gyenge, Harník gólhelyzetben fejbe rúgta magát. Danke. (KTN)

41. perc: Az osztrákok olyan támadást vezettek, mint egy klasszis csapat. Aztán szerencsére úgy fejezték be, mint az osztrákok. (KL)

41. perc: A legnagyobb osztrák helyzet, szerencsére a végén Harnik elbizonytalanodott, hogy kézzel vagy lábbal fejezze-e be. (BI)

43. perc: Dzsudzsák képzeletben már a Gyirmót próbajátékára készül, kvázi ziccerben lő harmatgyengén. (BI)

43. perc: Dzsudzsák nem tud egy normálisat rúgni a labdába jobb lábbal. Ki volt az edzője serdülő egyben? (KTN)

43. perc: Dzsudzsák, bazmeg! (KL)

45. perc: Lassan lecsorog egy félidő. A közvetítésünk ma éppolyan szürke, mint Arnautovic - talán nem is baj, ha így marad. (BI)

II. FÉLIDŐ

49. perc: jól kezdtük a második félidőt, aztán beszorultunk. Guzmics borzalmas luftot lő, szerencsére nem érkezik senki. Edzőmeccs-hangulat. (BI)

50. perc: Kleinheisler nem vette észre, hogy Németh Krisztián ugrásra kész volt. Németh akkorát toporzékolt, amiből egy félpályás sprintre is futotta volna. Nyugi! (KL)

53. perc: Az már most látszik, hogy Izland ellen sokkal nehezebb dolgunk lesz. (KTN)
53. perc: Fokozódó osztrák fölény. Király hibátlan. (BI)

55. perc: Dzsudzsák adott életjelet magáról, de pislákolás helyett atomvillanásra volna szükség. (BI)

55. perc: Sok a pontatlanság, a körülményesség, a téblábolás – feltűnően sok az olyan futballista a pályán, aki csak az egyik lábával képes belerúgni a labdába. (KTN)
62. perc: Kleinheisler és Szalai, nevüket mindenki ismeri!! Micsoda összjáték volt. (KTN)
63. perc: Nincsenek szavak, 0-1. És nemcsak gól, de kivételesen intelligens támadás volt. Szalai találatával vezet Magyarország! (BI)

66. perc: Dragovic agya és az osztrák álmok elszállni látszanak. Magyarország emberelőnyben. (BI)

68. perc: Dragovic: piros. Ez a hátránya, ha túl sok a délszláv egy csapatban. (KTN)
70. perc: Nehéz kommentálni, csak drukkolni lehet! (KL)

70. perc: Elkezdtünk játszani, érik a bravúr. (BI)

71. perc: Németh remek lövése. Közben Guzmics fölöslegesen befeszül. (BI)

73. perc: Sabitzer az égbe lövi az eddigi legnagyobb osztrák ziccert. Kritikán aluliak az osztrákok, reméljük hétvégére feljavulnak. (BI)

75. perc: Kleinheisler Xabi Alonsónak képzelte magát és megeresztett egy emelést 40-ről. Belefér. (BI)

78. perc: Nem nagyon élünk az emberelőnnyel, a kontráink harmatgyengék, de kit  érdekel, csak nyerjünk! (KL)

80. perc: Apropó, nem francia a bíró? Kiállította a labanc Jellasicsot. Ennyi elég. Erdélyt mégsem adhatja vissza. (KL)

85. perc: Ajjaj, jön az utolsó öt perc, csak most ne kapjunk gólt! (KL)

87. perc: Hány olyan helyzetet láttunk az Eb-n, amikor valaki a kapura vitte a labdát, és ostobán belepüfölte a kapusba? Az eddigi legjobb megoldás Stieberé, 2–0 nekünk. Nehéz ezek után bármit is írni, a második félidő egyszerűen csodálatos volt. (KTN)

87. perc: Klasszis befejezés Stiebertől, 0-2. Érdemes összehasonlítani Dzsudzsák megoldásával az első félidőből, kb. ugyanonnan. Intelligencia, kivitelezés, nyugalom stílus. A torna egyik legjobb pillanata. (BI)

87. perc: Na, ugye! (OV)

90. perc: Hihetetlen. Az EB eddigi legnagyobb meglepetése. És nem érdemtelen. (BI)

90+4. perc: Két góllal eddig csak az olaszok nyertek ez Eb-n. Van kérdés? (KL)

90+5. perc: Möller sír, mi pedig csak nézünk magunk elé: hihetetlen. Megvertük Ausztriát, teljesen megérdemelten. Köszönjük, srácok! (KTN)