Statisztikák, érdekességek

, focitipp.hu

Góllövőlista, nézőszámok, rekordok, focitipp értékelés és egy rövid kitekintés az alacsonyabb osztályokra.

GÓLLÖVŐLISTA
27 Thierry Henry (Arsenal)
21 Ruud van Nistelrooy (ManUtd)
18 Darren Bent (Charlton)
16 Frank Lampard (Cheslea), Wayne Rooney (ManUtd), Robbie Keane (Tottenham)
14 Marlon Harewood (West Ham)
13 Craig Bellamy (Blackburn)
12 Yakubu Ayegbeni (Middlesbrough), Didier Drogba (Chelsea), Henri Camara (Wigan)
11 Mido (Tottenham), Collins John (Fulham)
10 Jimmy-Floyd Hasselbaink (Middlesbrough), James Beattie (Everton), Alan Shearer (Newcastle), Hernan Crespo (Chelsea), Steven Gerrard (Liverpool)

LEG-LEG-LEG

A leggyorsabb gól:
30 mp - O�'Neil (Portsmouth)
A leggyorsabb kiállítás:
8 perc 41 mp - Turner (Everton)
A legalacsonyabb játékos: 163 cm - D'Alessandro (Portsmouth)
A legmagasabb játékos: 198 cm - Peter Crouch (Liverpool)
A legtöbbször lecserélt játékos: 20x - Peter Crouch (Liverpool)
A legtöbbször becserélt játékos: 19x - Angel (Aston Villa)
A legtöbb leshelyzet:
64 - Darren Bent (Charlton)
A legfiatalabb játékos: 17 éves - James Vaughan (Everton)
A legidősebb játékos:
40 éves - Teddy Sheringham (West Ham)
A legtöbb szabálytalanságot elszenvedő játékos:
102 - Davies (Bolton)

FOCITIPP TOP 5
Az angol bajnokság 2005/2006-os szezonjának posztonkénti legjobbjai, ahogy a Focitipp látta:

Readingi rekord, nottinghami könnyek

Eddig Oscar Wilde költeménye (A readingi fegyház balladája) szerezte a hírnevet Readingnek, mostantól azonban a futballcsapat az aktuális reklámhordozó: a Reading 106 ponttal és 99 lőtt góllal zárta a másodosztályt, ami új csúcsot jelent. Vele együtt a Sheffield Utd jutott tovább a Premier League-be, a harmadik feljutó pedig május 21-én lesz ismert: a Watford-Crystal Palace (az első meccsen 3:0) győztese azzal a Leeds Uniteddel mérkőzik majd, amely a Preston elleni hazai döntetlen (1:1) után idegenben 2:0-ra győzött Anglia első bajnoka ellen (a Preston 1889-ban és 1990-ben végzett az élen). A szívünk hasadt ugyanakkor az angol harmadik ligában szereplő Nottingham Forest balszerencsés finisét látva: a nottinghamiek utolsó három meccsükön a lehetséges 9 pontból mindössze kettőt szereztek, s ezzel sikerült (két ponttal) lecsúszniuk az osztályozót jelentő 6. helyről. Pedig a Forest meccseit - harmadosztály ide vagy oda - átlagban közel húszezer (19656) néző látta!