Ez bizony nem volt Robinzonád!

Ez bizony nem volt Robinzonád!

, focitipp.hu

Eb-selejtezők

D, E, F, G csoport

A németek ott folytatják, ahol a világbajnokságon abbahagyták, de az angolok is: Steve McClaren csapata mulatságos körülmények között veszített Zágrábban. Moszkvában holland konferenciát tartottak.



Boldogokból boldogtalanok, boldogtalanokból boldogok


D csoport

Cardiffban egy boldog és egy boldogtalan csapat randevúzott egymással. A walesiek történetük legfájdalmasabb vereségét szenvedték el szombaton Szlovákiától (1:5), a ciprusiak viszont legfényesebb sikerükön vannak túl az írek elleni 5:2-vel. Kilencven perc múlva azonban megfordultak a szerepek: Wales 3:1-re győzött, így a boldogtalanokból boldogok, a boldogokból pedig boldogtalanok lettek. A walesiek első gólját egyébként az a Jason Koumas szerezte, akinek az édesapja ciprusi származású.

A tizenhárom sérültet számláló írek szövetségi kapitányukért, Steve Stauntonért fociztak Dublinban. A nicosiai 2:5 után valamelyest sikerült feltápászkodniuk a padlóról: 1:1-et értek el Csehországgal szemben. Íroszág így a harmadik mérkőzésén megszerezte első pontját, de a továbbjutáshoz immár bravúrgyőzelmekre lesz szüksége.

Úgy látszik, a szlovákoknak csak idegenben megy a foci: egy hónapja a csehektől, most pedig a németektől szenvedtek sima vereséget a Téglamezei stadionban. A Wales elleni diadal után Joachim Löw fiai hamar visszarántották a földre a reménykedőket: Németország 4:1-re győzött. Pedig Szlovákia tavaly ősszel még 2:0-ra legyőzte Miroslav Karhan duplájával a németeket. Az azonban még egy másik német csapat volt...

A D csoport eredményei és állása >>>


Angol oroszlán? Orosz medve?


E csoport

Az E csoport lassan olyan lesz, mint a német bajnokság. A tabellán találunk négy 7 pontos csapatot, ráadásul még a jelenleg 5 pontos orosz medve is felébredhet téli álmából.

A csoport nagy esélyesei az angolok, akik azonban ezen a héten egy árva gólt sem tudtak összehozni balkáni riválisaikkal szemben. A Macedónia elleni 0:0 után Zágrábban sima 2:0-s vereséget szenvedtek Steve McClaren tanítványai. A sportsajtó nem cikkezik másról, mint az angol csapat taktikájáról: 4-4-2? 3-5-2? Ugyan már, focizni kéne - a világ egyik legerősebb kerete legalábbis adott hozzá. Bár Paul Robinson kapus nem tartozik a világ élvonalába: a Maksimirben például sikerült összehoznia egy kacagtató öngólt Gary Neville-nek, amikor a jobbhátvéd hazaadása után hatalmas luftot rúgott.

Az oroszok bezsebelték első győzelmüket, miután 2:0-ra legyőzték Észtországot. Nem ment könnyen: a 77. percben még 0:0-át mutatott az eredményjelző, márpedig két hazai döntetlen (Horvátország, Izrael) után egy harmadik könnyen Guus Hiddink állásába kerülhetett volna. Moszkvában egyébként több holland szót lehetett hallani, mint oroszt. A csapatok edzői (az észteknél Jelle Goes) mellett a játékvezetői kvartett is Németalföldről érkezett.

A macedónoknál egy szlovén csinál csodát: a szlovén nemzeti válogatottat a franciaországi világbajnokságra kormányzó Srecko Katanec most a macedón válogatottal kísérli meg a lehetetlent. Az Old Traffordon mutatott játék alapján látható, hogy nem jár rossz úton: ezúttal Andorrát intézték el fél óra alatt Pandevék. Nagy dolog ez, hiszen két évvel ezelőtt a pireneusiak 1:0-ra legyőzték őket világbajnoki selejtező-mérkőzésen.

Az E csoport eredményei és állása >>>


Healy megint mentett


F csoport

Az F csoportban nem történt semmi meglepő: a svédek nehezen győztek Izlandon, az északírek még nehezebben Lettország ellen, a dánok könnyen verték Liechtensteint. A svédek hőse Christian Wilhelmsson volt, aki már a világbajnokságon is a csapat egyik legenergikusabb tagjának mutatkozott. Svédország ezzel tartja formáját: a selejtezőkben nem tudnak hibázni, 4 meccs, 12 pont.

Az északírek ismét annak a David Healynek köszönhetik a pontokat, aki a spanyolok elleni mesterhármassal hívta fel magára a világ figyelmét. A dánoknál Jon Dahl Tomasson 85. mérkőzésén megszerezte 42. és 43. válogatottbeli gólját (idén már ötnél jár, de a legjobb éve 2002 volt: akkor tízet rúgott), így Dánia 4:0-ra legyőzte Vaduzban Liechtensteint.

Az F csoport eredményei és állása >>>


Kínkeserves holland győzelem


G csoport

Az előzetes papírforma szerint a G csoportban bolgár-román-szlovén versenyfutást vártunk a hollandok mögötti második helyért. Most már nem fogadnánk nagy összegben a hollandok első helyére, a szlovének esetén pedig már a negyedik helyet is kiváló eredménynek tartanánk. Szlovénia ugyanis Minszkben 2:1-es félidei vezetés után 4:2-re kikapott az Alekszandr Hleb által zseniálisan irányított fehérorosz csapattól.

A csoport másik két mérkőzésén csak a gólkülönbség jelentett meglepetést. Az életerős bolgárok csupán Tuncsev góljával tudták legyőzni Luxemburgot (igaz, idegenben), a hollandok Albánia elleni 2:1-es győzelme pedig akár vereségként is értelmezhető: Hollandia az elmúlt években az Albánia-szintű csapatokat öt-hat góllal a zsákban küldte haza. Most Kuijt helyett Babel kezdett, de Beqaj öngólja is kellett a tulipánosoknak a sikerhez (az albánoknál Curri szépített).

A G csoport eredményei és állása >>>

(ktn.focitipp.hu)


*****

További cikkek a rovatban

Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok

, Kiss Tibor Noé

Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok

Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.

Tovább

Prémium párizsi

, Kiss Tibor Noé

Prémium párizsi

Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?

Tovább

Angol gólokban tobzódunk

, Kiss Tibor Noé

Angol gólokban tobzódunk

Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.

Tovább

Kékre verték Rómában a kékeket

, Kiss Tibor Noé

Kékre verték Rómában a kékeket

A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.

Tovább

Újhullámos olasz klubfoci

, Kiss Tibor Noé

Újhullámos olasz klubfoci

Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!

Tovább

Guardiola egyik legnagyobb győzelme?

, Kiss Tibor Noé

Guardiola egyik legnagyobb győzelme?

Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.

Tovább

Totális német futballblama

, Kiss Tibor Noé

Totális német futballblama

A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.

Tovább

Isztambulban a füldugó sem segített

, Kiss Tibor Noé

Isztambulban a füldugó sem segített

A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.

Tovább

Az ember, aki fut

, Somos Ákos

Az ember, aki fut

A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…

Tovább

Majdnem le lettünk

, Kiss L. László

Majdnem le lettünk

Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.

Tovább