Az utolsó percben kapufát lőttünk, így kiestünk

Élő kommentár

Olaszország-Magyarország 1-0

Egyenrangú ellenfelei voltunk az olasz válogatottnak, de az ellenfél szerzett egy gólt, a magyar csapat viszont nem. Németh Krisztiánék bronzéremmel búcsúztak az U19-es Eb-től.

Az olasz válogatott úgy futballozott, ahogy egy mindenkori olasz válogatott szokott: magabiztosan, szervezetten, labdabiztosan. A magyar csapat ennek ellenére nemcsak egyenrangú partnere volt a Squadra Azzurrának, hanem időnként fölénybe is került az olaszokkal szemben. Sisa Tibor csapata leginkább a balszerencséjének köszönheti, hogy nem sikerült a döntőbe jutnia - nem véletlenül zúgott a lefújás után a Ria-ria Hungária a helyszínen a fiúknak szorító háromezer magyar szurkoló torkából. A döntőben Olaszország a német-cseh meccs győztesével játszik, Németh Krisztiánék számára a folytatás jövőre következik, az egyiptomi U20-as vébén. A focitipp gratulál az U19-es válogatott egész tornán nyújtott produkciójához.

Az infobox alatt tudósításunkat olvashatják, percről-percre.

Plzen, játékvezető: Moen (norvég)

Gólszerző: 65. Forestieri
Sárga lap:
15. Albertazzi, 27. Darmian, 86. Forestieri, ill. 46. Korcsmár, 93. Szabó

Olaszország: 1 Vincenzo Fiorillo, 2 Matteo Darmian, 5 Massimiliano

Tagliani, 6 Matteao Gentili, 13 Giovanni Formiconi (46. Forestieri), 14 Michelangelo
Albertazzi, 4 Silvano Raggio Garibaldi, 15 Andrea Poli, 16 Giacomo
Bonaventura, 7 Alberto Paloschi (85. Eusepi), 9 Stefano Okaka Chuka

Magyarország: 1 Gulácsi Péter, 5 Debreceni András, 13 Szekeres Adrián,

14 Présinger Ádám, 2 Busai Attila (77. Bajner Bálint), 3 Korcsmár Zsolt, 6 Gál András, 7
Koman Vlagyimir, 11 Szabó László, 17 Gosztonyi András, 9 Németh
Krisztián

93. perc:
Végig az olasz kapu előtt pattog a labda, és hat másodperccel a vége előtt Gosztonyi forgácsolja szét a kapufát három méterről. Marad a 0-1.
92. perc:
Egy magyar szöglet után megint az olaszok kontráznak, Okaka-Chuka egy szép támadás végén lő egy újabb lesgólt.
90. perc:
Okaka-Chuka szinte kilyuggat egy reklámtáblát, mellé.
88. perc:
Beadás, Bajner, csúsztatás. Aztán Fiorillo, sokadszor. Nincs szerencsénk.
86. perc:
Ügyesen kontráznak az olaszok. Gulácsinak harmadszor kell kifutva mentenie valamelyik kékmezes elől.
85. perc:
Paloschi helyett Eusepi.
83. perc:
Hősiesen harcolnak a magyarok, az olasz védők vagy szögletre, vagy a lelátóra bikázzák a labdákat.
81. perc:
Németh hámozza át magát Garibaldin, majd 25 méterről lő, Fiorillo már megint véd, bravúrral.
78. perc:
Németh Krisztián négy védővel a nyakán harcol ki egy szögletet. Félnek tőle, mint a tűztől, de a túlerővel szemben is állja a sarat.
77. perc:
Busait Bajner váltja. Hátha fejel egy gólt, a beadásoknál az olaszok nem remekelnek.
76. perc:
Szekeres ütközik Forestierivel az alapvonalon. Akár tizenegyes is lehetett volna.
75. perc:
Gál labdavesztése után Paloschi meglép, centerezését Okaka-Chuka pöcköli kapura, de Gulácsi szenzációsan véd.
74. perc:
A fürge Bonaventura és Forestieri rendre zseniálisan ütemben lép be a magyar középpályások és védők közé.
72. perc:
Szabó húz el Darmian mellett, majd lő, de a labda keresztben elgurul a kapu előtt. Éledezünk.
71. perc:
Jaj, Gulácsi kirúgását Forestieri veszi le a középpályán, majd egyből lő. Szerencsére az üres kapu helyett a szögletzászló felé kanyarodik a labda.
70. perc:
Mindent bele, zúg Plzenben. Bizony, mindent.
65. perc:
Kellett nekünk örülni. Garibaldi, Forestieri, gól. A Siena sztenderd középpályása egy remek passz után gurít Gulácsi kapujába, 1-0.
63. perc:
Koman előreívelését Németh fejeli le Busai elé, aki 25-ről egyből tüzel, Fiorillo öklöz. Az elmúlt öt percben több tudatos jelenetet láttunk a magyar csapattól, mint a Debrecen-MTK Szuperkupa-döntőn összesen.
61. perc:
Okaka-Chuka iszkol a Gulácsi kapuja felé, majd az ötös sarkán Korcsmár szereli. Hátulról, becsúszva, szabályosan. Le a kalappal.
60. perc:
Szabó cselez a magyar tizenhatoson belül, de elveszti a labdát, majd szerel. Bravó, kell az önbizalom és a hidegvér.
58. perc:
Tizenegyest kellett volna kapnia a magyar válogatottnak. Németh lőtt közelről a kapura félfordulatból, és a labda Tagliani kezéről pattant az alapvonalon túlra. A norvég bíró intett, a szögletzászló felé.
54. perc:
Gosztonyi próbált csúsztatni, de a labda majdnem a lelátóig pattant a fejéről. Vannak még hibák.
52. perc:
Németh gurított vissza egy szöglet után Szabónak, és a Rooney-testalkatú szélső bombája súrolta a bal kapufát. Fiorillo csak a látvány kedvéért vetődött, mázlijuk volt az olaszoknak.
51. perc:
Újabb olasz szöglet, ollé-ollé, megjön a magyar szurkolók hangja, kell is a biztatás (két-háromezer magyar drukker lehet Plzenben)
49. perc:
Forestieri Formiconit váltotta, az olaszok így már két technikás irányítóval játszanak. A másik Bonaventura.
47. perc:
A csereként beállt Forestieri csavart az oldalhálóba a szabadrúgás után. Vigyázni kell: az olaszok a csehek ellen az első félidőben botrányosan futballoztak, majd megtáltosodtak.
46. perc:
Kilenc másodperc kellett az olaszoknak ahhoz, hogy eljussanak a magyar kapuig, de Paloschi beadása Okaka-Chuka mögé érkezett. Aztán azonnal villant egy sárga lap is: Korcsmár kapta.

Vége az első félidőnek, 0-0
46. perc:
Németh lő a kapufára egy szabadrúgás után, de lesről.
44. perc:
Az olasz védők blokkolnak, aztán megint blokkolnak. Támadásra egyelőre nem is gondolnak.
43. perc:
Tűzijáték az olasz tizenhatoson. Németh okosan aláfekszik Fiorillónak, a kipattanóból Busai lő, de az olaszok blokkolnak.
42. perc: Nagyon sok a hiba. Az olaszok középpályásai élőfalat húznak a térfelük közepén, a magyarok megpróbálják azt áttörni, kevés sikerrel.
40. perc:
Gólt lőttek az olaszok, csakhogy hárman is lesen álltak.
39. perc:
Vagdalkozó a játék. Aztán Szabó ütközik Darmiannal, a norvég bíró az olaszoknak adja a labdát.
35. perc:
Koman szöktette Némethet, aki az oldalhálóba bombázott. Szép volt.
34. perc:
Ahogy megkaptuk az élőképet, rögtön a magyar kapu elé keveredtek az olaszok, és Gulácsinak kellett védenie, a meccsen először.
27. perc:
Gál tévesztett célt, majd Darmian kapott sárga lapot a Busaival szembeni szabálytalansága miatt.
24. perc:
Leült a meccs. Az első negyedórában sokkal jobb volt a magyar csapat, de a gól elmaradt.
20. perc:
Politikai vitaműsort is szívesebben nézünk, mint pihegő biciklistákat. A Tour de France monnyonle!
18. perc:
Összegezzünk: eddig volt négy magyar kapura lövés, és négy Fiorillo-védés. Az olaszok egyszer, a magyarok négyszer szabálytalankodtak.
16. perc:
Koman újra kapura lőtt, Albertazzi kapott egy sárgát. Nyomhatunk.
13. perc:
Egyre jobban utáljuk a kerékpársportot.
10. perc:
Az internetes meccsnézés sem jön be, még egy kilométert tekernek a biciklisták. Gosztonyinak és Némethnek is volt egy kapuralövése.
2. perc:
Koman lő, Fiorillo véd, szöglet. Köszönet az UEFA szöveges kommentárjáért.
17:30
Elindul a mérkőzés. Debreceni mindjárt faultolja Okaka-Chukát.
17:27
Az Eurosporton biciklisták tekernek, zajlik a Tour de France. Még hét kilométer van a szakaszból, 120-as átlaggal odaérünk a meccs kezdetére. Hajrá.