, kl

Vajon sikerül-e borsot törnünk az angolok orra alá? Online kommentár a focitippen.

Kérjük, 1-2 percenként frissítsen!

Mondják el véleményüket a meccsről a facebookon!

Egyes hírek szerint elővételben "mindössze" 60 ezer jegy kelt el a magyarok elleni mérkőzésre, így akár az is előfordulhat, hogy a Wembley stadionban negatív nézőrekord születik a magyar válogatott ellen. Legkevesebben eddig tavaly szeptemberben voltak Szlovénia ellen a 90 ezer férőhelyes arénában. Akkor 67 232 néző váltott jegyet.

Bemelegítésként idézzük fel Hrutka János szabadrúgásgólját 1999-ből.

0. perc: Arról szóltak a hírek, hogy füttykoncert fogadja majd az angol válogatottat. Ehelyett a lelátón csak tapsoló szurkolókat mutat a kamera. Vagy ez is csak manipuláció lenne?
1. perc: Anglia kezd, hófehér mezben.
2. perc: A hang jó egy másodperccel hamarabb érkezik Londonból, mint a kép.
3. perc: Gerrard ugratta ki Rooney-t, aki a kapuba passzolt - szerencsénkre lesről.
5. perc: Cselesek az angol szurkolók: tapssal fogadták a csapatokat, de már kezdődik a füttyköncert.
7. perc: Walcott robogott el a jobb szélen, de beadását szögletre mentették. Közben már a negyedik angol szöglet jön. Aztán az ötödik.
8. perc: Megoldották a "hangelcsúszást". Köszönjük.
9. perc: Különös lelkiállapotban az angol szurkolók. Ricky Martin-dalt énekel a közönség.
13. perc: Angol csiki-csuki, Walcott bead, Adam Johnson 10 méterről középről fölé lő. Ordító ziccer volt.
16. perc: Dzsudzsák próbált befelé húzni, de lövésébe beleléptek a védők, szöglet. Veszélytelenek vagyunk a kapura.
19. perc: "Remekül helyezkedik a fehérvári védő, büszkék lehetnek rá eddig a Vidinél" - ezt nem mi mondjuk Liptákról.
23. perc: Ígéretes kontrát indíthatnánk, de Gera visszafordul, majd Királyhoz kerül a labda. Ez lenne a bátor támadófoci?
27. perc: "Magyarok, magyarok!" - zúgja a Wembleyben 700 honfitársunk. Dzsudzsákot ez lövésre készteti, újabb szöglet.
30. perc: Gera is eljutott egy kapuralövésig, de sajnos ez is vérszegény.
32. perc: Walcott úgy megy át a magyarokon, mint kés a vajon. Szerencsénkre eddig ész nélkül.
33. perc: Szélesi két kézzel löki el Walcottot a tizenhatos sarkánál. Miért???
38. perc: Morzsoljuk el egy könnycseppet Feröer-szigetek válogatottjáért. A szigetlakók a 91. és 93. percben kapott góllal kaptak ki Észtországban Eb-selejtezőn. Közben egy magyar kontra indul. De mire ezt leírtuk, már véget is ért.
45. perc: Az utolsó percekben már mindenki a szünetet várja. A francia bíró 10 másodpercet hosszabbít, a szurkolók pedig füttykoncerttel kísérik öltözőbe a játékosokat.

Az első félidőről ez a szám jutott eszünkbe.

46. perc: Capello szinte az egész csapatot lecserélte.
47. perc: Lipták csizmaszárral ment. Mindent belead a fehérvári fiú.
52. perc: Gerrard lőtt fölé a tizenhatosról. Egyetlen ziccer volt eddig a meccsen, még a 13. percben.
56. perc: 72 024 néző van a stadionban. Nincs negatív rekord. Közben Adam Johnson bombázott fölé egy elfuserált szabadrúgás-kombináció után.
62. perc: Egy hosszú indítás után Dawson nyúlt mellé, Gera kilép, kitette Komannak, akinek a beadásába Jagielka ért bele. Dawson a gólvonalról mentett, de a francia bírók benn látták. 0-1!
67. perc: Rooney le, Milner be. Fütty és taps szól a lelátóról. Skizofrénia a Wembley-ben.
69. perc: Gerrard unta meg a vacakolást és egy elé pattanó labdát a kapu bal oldalába zúdított: 1-1.
73. perc: Megráncigáltuk az oroszlán (Gerrard) bajszát: három védő közül játszotta magát tisztára, majd Király kapujába pöccintett: 2-1.
76. perc: Végre foci: előbb Zamora bombázott centikkel fölé, majd Hajnal ígéretes szabadrúgása pattant meg a sorfalon. (Enyhül a szurkolósereg: szól a God save the queen).
81. perc: Az egyenlítés óta az angolok felszabadultan játszanak, érik a harmadik gól.
83. perc: Gerrardot lecserélik, most már csak ováció kíséri az angol kapitányt.
89. perc: Gera léphetett ki teljesen egyedül, de kiszorított szögből nem tudott egyenlíteni. Ahhoz ugyanis egy klasszis megoldás kellett volna.
93. perc: Vége a meccsnek, Capello fogadja a stábja gratulációit, de Egervári Sándornak már csak az öltözőbejáróban sikerül utolérnie egy kézfogásra.

Mára búcsúzunk egy Kispál és a Borz dallal (tegnap ők is elbúcsúztak a szigeten). Jó éjszakát!