Debrecen-Videoton 3-1 (ÉLŐ)

A bajnoki címvédő és a tavalyi ezüstérmes ismét összecsap. Élő kommentár a focitippen.

A Loki és a Videoton az új szezonban egyszer már megmérkőzött egymással. A Magyar Szuperkupát a DVSC szerezte meg.

KÉRJÜK, 1-2 PERCENKÉNT FRISSÍTSEN.

Szóljon hozzánk a Facebookon.

1. perc: Egervári Sándor hét válogatott játékost nézhet meg testközelből. Czvitkovics, Komlósi, Laczkó, Varga a DVSC-t, Elek, Lázár és Lipták pedig a Videotont képviseli.
2. perc: Komlósi luftot rúg, majd előrebikázza a labdát. A svédek ellen ez kevés lenne.
5. perc: Vaskó könyökössel kedveskedik Coulibaly veséjének.
7. perc: Folyamatos játék? Az nincs.
8. perc: A debreceni B-közép piros-fehér zászlóerdeje legalább szép.
11. perc: Másodszor int be lest tévesen az asszisztens a Vidi akciójánál. Reméljük, dr. Mezey Györgynek senki sem szól a hibák miatt.
13. perc: Vaskó hazaadja a labdát Tujvelnek. Aztán rögtön egy helyzet, az első: Lázár a jobb oldalról lő, kapufa. Nem vették komolyan a debreceni védők, majdnem ráfizettek.
15. perc: Egy kis balhé. Lipták nyújtott, magasra emelt lábbal csúszott be Malinauskasnak. Volt benne némi indulat.
17. perc: A kommentátor lüktető mérkőzésre számít, amit akár egyetlen hiba is eldönthet. Sőt, még az is lehet, hogy a meccs a középpályán dől majd el - tegyük hozzá!
18. perc: Gyors debreceni kontra, Lipták ment, javítva az előző kirohanását.
20. perc: Sándor nagyon szépen dobja fel magát Laczkó mellett. A szabadrúgás után Elek fejel fölé.
22. perc: Lázár végzi el kínzó lassúsággal a bedobást. "Tovább szorongatta a labdát, mint élete első válogatottbeli meghívóját" - a kommentátor telibe találja a szöget.
24. perc: Horváth fejelt fölé a kapu torkából. Egyelőre csak a Vidinek vannak helyzetei.
34. perc: Egy rangadóhoz azért ez kevés.
37. perc: A Debrecen derekasan támad, de a Videoton belső védőtriója (Lipták, Horváth, Vaskó) jól szuperál. Minden labdát kivágnak.
41. perc: Hét játékos hat négyzetméteren, tényleg nagy a hajtás. A szépség, az hiányzik.
42. perc: Laczkó - akit hetek óta csak dicsérni tudunk - kiharcol egy szögletet. Amiből nem lesz semmi.

SZÜNET. 0-0.

Borongós zenét ajánlunk a szünetre, aminek ezúttal semmi köze sincs a meccshez. Annál inkább ahhoz, hogy jön az ősz. Aminek a focitipp örül, hiszen így foci is több lesz. Következzen a Dale Cooper Quartet & the Dictaphones.

46. perc: Elkezdődik a második félidő. Reméljök, legalább egy olvasónk van, aki végighallgatta a dalt. Beállt Ramos.
48. perc: Na, végre! Czvitkovics egy esernyőcsellel becsapja Horváthot, majd kisodródott szögből a kapu mellé emel. Gólt érdemelt volna.
55. perc: Vezet a Videton. Alves lefutja Bernáthot, majd bead, s a legjobbkor Sándor érkezik, aki Laczkót előzi meg. Fekete pont Laczkónak, egy gól a Vidinek.
57. perc: Czvitkovics-kapufa. A szabadrúgás Horváthon pattan meg, szögletre. Majdnem 1-1 lett.
60. perc: Megint egy megpattanó lövés, Szakálytól. Közeledik a gólhoz a Loki.
64. perc: Percek óta a fehérvári tizenhatoson belül pattog a labda.
66. perc: Balhé a köbön. Yannick lefutja Vaskót, aki rémületesen lassúnak tűnik mellette. Ezután érkezik becsúszva Horváth, Yannick pedig elesik. A lassításból látszik, hogy Yannick már akkor zuhanni kezd, amikor még hozzá sem ér a Videoton védője.
68. perc: Tujvel majdnem kivédi Czvitkovics tizenegyesét. De nem: a labda felpattan a kezéről, és a hálóba hullik. 1-1.
71. perc: No, a második félidőben csúnyán elvérzett a Mezey-modell. A három robosztus bekk közül Yannick ezúttal Liptákot futja le játszi könnyedséggel. Aztán a hosszú sarokba gurít, Csikar-szögből. 2-1 a Debrecennek. Pedig Yannick még nem is olyan gyors. Majd nézzék meg a svédeknél Safarit.
76. perc: "Kié lesz a lecsorgó labda? Coulibalyéééééé" - ez a mondat mindent elmond Coulibalyról.
83. perc: Masszív csapat a Videoton, de játékosságban, kreativitásban a Debrecen egyelőre jobb.
87. perc: Végre a Videoton is eljut a Debrecen kapuja elé, de Hídvégi beívelése minednki fölött átszáll.
88. perc: Czvitkovics negyven méterről csavar kapura egy szabadrúgást, Tujvel véd.
91. perc: Minden eldől. Yannickkal nem tudtak mit kezdeni a Vidi-védők. A szélső elfutása után Horváth mentene, de a saját kapujába rúgja a labdát. Csőd. 3-1.
92. perc: A másik oldalon Hídvégi lő, Mijadinskoról a kapufára pattan a labda, nincs öngól. Nem mondhatnánk, hogy a Videotonnak nagy szerencséje lett volna a meccsen.

VÉGE. Gyönge első félidő után négy gól a másodikban. A Debrecen joggal nyert, a Videoton három belső védője lassúnak bizonyult Yannickhoz. Debrecen-Videoton 3-1.