Magyarország-Moldova 2-1 (ÉLŐ)

, kl

A svédek elleni vereség után Moldova ellen maradhatunk versenyben a továbbjutásért, vagy bukhatunk el már az elején... Online kommentár a focitippen.

A Betclic és a Focitipp közös fogadási ajánlata: vajon szerez-e gólt a mérkőzésen Gera Zoltán?
Ha még nem regisztrált a Betclic-nél, itt megteheti!

Vajon szerez-e gólt Gera Zoltán ma is, mint három éve a moldávok ellen?

KÉRJÜK, 1-2 PERCENKÉNT FRISSÍTSEN.

Szóljon hozzánk a Facebookon.

-45. perc: Nyilasi Tibor letámadást vár, "magyar gólokat" az első tíz percben. Ámen!
-30. perc: Kb. 12 moldáv szurkoló érkezett, az egyik épp a zászlót erősíti fel a kerítésre.
-18. perc: Miközben az U21-es csapat bosnyákok elleni összefoglalóját nézzük, a svédek megszerzik a vezetést San Marino ellen (Ibrahimovic).
-13. perc: Ha már elkezdtük számolni, hát folytassuk: Simoncini öngóljával már 2-0 a svédeknek.

1. perc: Dzsudzsák csúszott öt métert a vizes füvön egy elérhetetlen labda után. A fogcsikorgatással most sem lesz gond.
5. perc: A magyar támadás a kaputól 40 méterre halt el, de a szurkolóknak ez is elég volt, hogy felhördüljenek. Nagyon bíznak a csapatban!
6. perc: Wernbloom közben San Marinónak is betalált, már 3-0 a svédeknek.
10. perc: Letelt az első tíz perc: sem letámadás, sem magyar rohamok nem jellemzik a mérkőzést. Lipták kapott egy sárga lapot.
14. perc: két moldáv szöglet, két veszélyes helyzet a kapunk előtt: előbb Lázár blokkolt, azztán Racu vágta fölé a labdát.
18. perc: Miközben eltelt újabb négy perc, kerestünk egy dalt a szünetre. Érdemes lesz meghallgatni!
19. perc: Rudolf tört be a tizenhatoson belülre. Beadása megpattan egy védő lábán, a kapus magához öleli. Ezt nem számítjuk kapuralövésnek.
20. perc: Szuvorov lövését azonban igen. 20 méteres löketét Király tornázta szögletre. A szögletarány 3-0 oda.
22. perc: Hollandia már 2-0-ra vezet Finnország ellen.
24. perc: A magyar válogatott kontrákra játszik Moldova ellen. Különben miért állna minden magyar a saját térfelén?
27. perc: Nem követjük mostantól a csoprotellenfeleink meccseit, ugyanis "percenként" jelentkezhetnénk. Finnország szépít.
31. perc: Eltelt fél óra magyar kapuralövés nélkül. Hajjajj.
32. perc: Tigirlas ment át a védelmünkön, mint kés a vajon, de szembeállva Királlyal mellé passzolt. Hatalmas ziccer volt.
34. perc: Lázár - egyvonalban - utolsó emberként rántotta le Josant, de megúszta a piros lapot.
40. perc: A moldáv válogatott jobban, higgadtabban játszik, mint a magyar. Esélyünk sincs egy gólhelyzetre.
44. perc: Egervári Sándornak fel kell tüzelnie ezt a csapatot a szünetben, mert ez eddig siralmas produkció.
45+1. perc: Felpörgött a magyar csapat, kétszer is sikerült betörni a vendégek tizenhatosára.

Az első félidő eddig hatalmas csalódás. A oldáv csapat irányítja a találkozót, a magyarok ötlettelenül rohangálnak. Ez eddig dupla nulla.

A szünetre moldáv etno-punk zenét ajánlunk:

48. perc: Moldáv bedobás a magyar tizenhatosnál. Nem változott a játék képe.
50. perc: Egy szöglet után Rudolfhoz kerül a kipattanó. Első lövése lepattan, majd másodjára kilövi a bal alsó sarkot. Szép egyéni teljesítmény, és vezetünk!
55. perc: A vezetésünk sem változtatott sokat a játék képén, csak a szurkolóink hangosabbak. Ők tízest érdemelnek.
59. perc: Szalai próbált sarkazni a tizenhatoson belül, de ez nem az a meccs, ahol ez bejön. Most meg kell szakadni a győzelemért.
64. perc: Az egyik csatárunk helyére (Rudolf) egy védő (Vanczák) áll be. Maradnak a kontrák.
66. perc: Csatár nélkül jobban megy. Koman 22 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot. 2-0.
69. perc: A második góltól megzavarodtak a moldávok és erőre kaptak a mieink. Koman sarkazása után Dzsudzsák robogott el a bal szélen, majd a vendégek tizenhatosának a sarkánál az égbe lőtt.
73. perc: Szuvorov lőtt 15 méterről és a kapufa külső részéről ment mellé. A moldávok nem adják fel, de a mérkőzés képe - végre - megváltozott. Csoda kéne a vendégeknek a pontszerzéshez.
77. perc: Kis túlzással Szalai több labdát szerzett ebben a félidőben, mint Torghelle Sándor az egész pályafutása során.
79. perc: Nem tudtak felszabadítani a magyar védők, majd Frunza Szuvorovhoz tolta a labdát, aki a bal alsó sarokba bombázott. 2-1.
82. perc: Dzsudzsák szlalomozott a bal szélen, majd befelé húzott, de jobblábas lövése nem okozott veszélyt.
83. perc: Szalai dönthette el volna a meccset, de kiugrása után Namascóba passzolt a labdát.
85. perc: Helyzetek tömkelegét láthatjuk a meccs végén. Most Doros lőtt mellé az ötösről. Ordító ziccer, egyenlítési lehetőség volt.
88. perc: Elképesztő jelenetek: Doros bombázott 25 méterről, lövése centikkel ment mellé. Érik az egyenlítés, amelyről az előbb, mint csodáról írtunk. Tévedtünk.
92. perc: A magyar válogatott megszerezte első győzelmét az Eb-selejtező sorozatban. Maradjunk ennyiben. Jó éjszakát kívánunk!